Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Pijani kierowcy wyeliminowani. Mężczyźni mieli prawie dwa promile

fot archiwum

fot archiwum

Dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który ruszył #w trasę bez wymaganych uprawnień, wyeliminowali wczoraj z ruchu mundurowi nakielskiej „patrolówki”. Obaj niebawem usłyszą zarzuty, a ich zachowanie oceni sąd.

Pierwszy kierowca, który kompletnie pijany ruszył w trasę został zatrzymany wczoraj (26.06.22) po godzinie 17 w centrum Nakła. 28-latka skontrolowali nakielscy patrolowcy, kiedy prowadził alfę romeo. Użyty alkomat wykazał w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Okazało się też, że nakielanin wyruszył w trasę, choć nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Kolejnego, już po dwóch godzinach, ten sam patrol zatrzymał w Potulicach, kiedy prowadził volkswagena passata. 57-latek, tak jak jego poprzednik, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Z tą różnicą, że miał prawo jazdy, które natychmiast zostało mu elektronicznie zatrzymane.

Obaj kierowcy niebawem usłyszą zarzuty, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata pozbawienia wolności. 28-latkowi, za jazdę bez wymaganych uprawnień, dodatkowo grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia aut.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Polo, w dniu 28-06-2022 07:42:28 napisał:

  Polska język trudna język

  odpowiedz

  • 0 (0)

  seba z BMW, w dniu 28-06-2022 11:11:24 napisał:

  nie warto było szaleć tak, aż do bólu. Alforomerowcu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa hal
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)