Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Pierwszy etap rozbudowy trwa. Inwestycja ma zmniejszyć emisję nieprzyjemnych zapachów

fot. pow.

fot. pow.

Zgodnie z zapowiedziami Cukrownia w Nakle przechodzi obecnie# etap rozbudowy. Inwestycja ta ma na celu ograniczyć emisję nieprzyjemnych zapachów.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku starosta nakielski wydał decyzję zmieniającą tzw. pozwolenie zintegrowane udzielone Krajowej Spółce Cukrowej w Toruniu dotyczące dostosowania instalacji, która jest eksploatowana na terenie oddziału tej spółki w Nakle. Cukrownia w Nakle miała w planach jej rozbudowę oraz dostosowanie działania całego zakładu do norm unijnych w kwestii emisji uciążliwych zapachów. Odtąd, na każdą skargę, która wpłynie do cukrowni ta musi reagować i podejmować odpowiednie działania. Aby uciążliwości zapachowe się zmniejszyły, pomóc ma w tym modernizacja zakładowej oczyszczalni ścieków. Jakie prace są obecnie podejmowane w zakładzie? – Krajowa Grupa Spożywcza S.A. Oddział „Cukrownia Nakło” w obecnym roku obrotowym rozpoczęła realizację inwestycji polegającej na modernizacji zakładowej oczyszczalni ścieków. Jej pierwszym etapem jest budowa osadnika radialnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap ten ma zostać zakończony do kampanii cukrowniczej 2022/2023, najprawdopodobniej w drugiej połowie września br. Następne etapy modernizacji zakładowej oczyszczalni ścieków planowane są w przyszłym roku obrotowym - poinformował Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej. Realizowana inwestycja nie powoduje utrudnień dla mieszkańców, jak zapewnia rzecznik i nie wpływa także na moce przerobowe nakielskiej cukrowni. Dzięki niej mieszkańcom Nakła i tym, którzy je odwiedzają ma żyć się lepiej. W skrócie – ma przestać śmierdzieć, na co tak często narzeka się od wielu lat. – Należy podkreślić, że inwestycja ma charakter prośrodowiskowy i w przyszłości ograniczy emisję poburaczanych zapachów – dodaje Szymon Smajdor. Mieszkańcy powinni pamiętać, że cukrownia ma obowiązek odpowiadać i badać każdą ze złożonych skarg na uciążliwości zapachowe. Jakiś czas temu okazywało się jednak, że mimo narzekań ze strony mieszkańców na smród z cukrowni skargi albo nie wpływały, albo były to pojedyncze przypadki. Czy przebudowa oczyszczalni rzeczywiście uwolni Nakło od uciążliwego zapachu okaże się po zakończeniu tej inwestycji.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  we, w dniu 14-08-2022 10:21:30 napisał:

  Dlaczego nie ma cukru z nakielskiej cukrowni ,tylko z daleka na czym zarabiają pośrednicy ?

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Aladyn, w dniu 14-08-2022 11:05:01 napisał:

  Mamy w Nakle cukrownie ale nie mamy słodkiego życia...

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Wonder women , w dniu 14-08-2022 11:07:36 napisał:

  Tak samo na Bielawach oczyszczalnia miała być modernizowana, a nic się nie dzieje, kanaliza zrobiona w 3/4 reszta rozkopane.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Rekin, w dniu 14-08-2022 11:10:59 napisał:

  W Kcynia np czy innych miejscowościach rozbudowuję i modernizują oczyszczalnie tylko w Nakle nic się nie dzieje, gówniata miejscowość z towarzystwem wzajemnej adoracji

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Al, w dniu 14-08-2022 12:08:09 napisał:

  Cukrownia i smród jest. A cukru brak. Śmiechu warte. Wstyd.

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Pracownik, w dniu 14-08-2022 13:42:53 napisał:

  Ha, najlepsze jest to że nikt z okolic Cukrowni nie narzeka na tzw"fetor" a wszystkie księżniczki i królowie narodu z drugiego końca Nakła

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Cukierzyk, w dniu 14-08-2022 15:12:51 napisał:

  A cukier stanieje też?

  odpowiedz

  • -5 (7)

  cukiernik, w dniu 14-08-2022 16:53:48 napisał:

  Nie ma cukru, no bo jak przed sezonem letnim zmienia się prezesa na rzecz nowego, który nie ma doświadczenia w zakresie funkcjonowania rynku cukru ...

  odpowiedz

  • 1 (9)

  emeryt, w dniu 14-08-2022 17:22:04 napisał:

  teraz to dopiero będzie fetor z tego basenu fermentacji ścieków

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  cv, w dniu 14-08-2022 17:26:16 napisał:

  cukru w magazynie w pip tylko pisioki pakują w kontenery portowe i wywożą do portu i na statki kiedyś stało tam pond 10 aut

  odpowiedz

  • 1 (17)

  Pan z węglem, w dniu 14-08-2022 18:22:18 napisał:

  PiS okradł Polaków z cukru.Jak podają media gospodarcze Spółki Skarbu Państwa celowo magazynują cukier i go nie wprowadzają do obrotu by na tym zarabiać.To że w sklepie brakuje cukru wina PiSu.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Pan bez cukru, w dniu 14-08-2022 18:28:24 napisał:

  Trzeba poprosić Agrounię by patrole obywatelskie składające się z rolników pod Cukrowniami monitorowały transport cukru oraz dokumentację przewozową,dla kogo i gdzie...Tylko tak można dojść prawdy kto za cukrową aferą stoi.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Knur, w dniu 14-08-2022 20:03:48 napisał:

  Tą sprawą powinno zająć się Biuro Interwencji Obywatelskich z Krzysztofem K. bo rodo na czele.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lustrator, w dniu 15-08-2022 16:44:48 napisał:

  Funkcjonariusze, walcie się ;).

  odpowiedz

  • -1 (1)

  brawo, w dniu 16-08-2022 15:57:37 napisał:

  Czyli już nie będzie śmierdzieć kałem jak się będzie wjeżdżało do Nakła? Ciekawe czym oni zatruwali Śleską, może by tak inspektorat zajrzał i zbadał...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z HACCP
59PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)