Dziś mamy 27 maja 2020, środa, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2015

Pierwsze umowy z NGO podpisane

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle

23 stycznia br. miało miejsce uroczyste spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które uzyskały dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert nr 1/2015 pn. „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach”.

Starosta Nakielski Tomasz Miłowski oraz Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman podpisali 7 umów na realizację zadań publicznych z następującymi organizacjami pozarządowymi:

1. Fundacją Wspierania Edukacji im. ks. Staszica w Nakle Nad Notecią, na realizację projektu pn. „Powstanie Wielkopolskie – Pamiętamy!” – kwota dofinansowania 3.500,00 zł

2. Ochotniczą Strażą Pożarną w Kcyni, na realizację projektu pn. „O Powstaniu Wielkopolskim – muzyką i słowem” – kwota dofinansowania 2.500,00 zł

3. Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary, na realizację projektu pn. „Na powstańczym szlaku” – kwota dofinansowania 2.300,00 zł

4. Szubińskim Towarzystwem Kulturalnym, na realizację projektu pn. „Natchnieni zwycięskim Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919” – kwota dofinansowania 1.500,00 zł

5. Chorągwią Kujawsko-Pomorską Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło, na realizację projektu pn. „Od drużyny Chrobrego do kompanii Bartkowskiego” – kwota dofinansowania 2.700,00 zł

6. Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Wita w Słupach, na realizację projektu pn. „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach” – kwota dofinansowania 1.000,00 zł

7. Stowarzyszeniem Patriotyczno-Historycznym 1939, na realizację projektu pn. I spotkanie z historią – „Powstanie Wielkopolskie” – kwota dofinansowania 1.500,00 zł

Łączna kwota dofinansowania konkursu 1/2015 wyniosła 15.000,00 zł.

Przypominamy, iż do poniedziałku 26 stycznia br. można jeszcze składać oferty na następujące konkursy ogłoszone przez Zarząd Powiatu Nakielskiego:

1) konkurs nr 2/2015 – na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 roku w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz promocji i organizacji wolontariatu, pod nazwą „Zdrowie i wolontariat”

2) konkurs nr 3/2015 – na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pod nazwą „Kultura i sztuka”

3) konkurs nr 4/2015 – na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 roku w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, pod nazwą „Odnowa wsi”

4) konkurs nr 5/2015 – na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 roku w zakresie kultury fizycznej i sportu, pod nazwą „Sport”

5) konkurs nr 6/2015 – na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 roku w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, a także turystyki i krajoznawstwa, pod nazwą „Ekologia i turystyka”.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle

Oceń artykuł: 83 130

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Drobne naprawy
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Botox i wypełniacze
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)