Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2018

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Przeprowadzono szkolenie w PSP

fot. pow

fot. pow

28 listopada 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią zostały# przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których uczestnikami byli uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Szkolenie miało na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie. Uczniowie ćwiczyli  m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, zabezpieczenie złamań, udzielanie pomocy przy oparzeniach czy rozpoznawanie sytuacji zagrożenia życia. Podczas zajęć prowadzący zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwo związane z trującym czadem i w jaki sposób zapobiegać zatruciom. W bardzo ciekawy sposób zajęcia poprowadził asp. Sławomir Bień.

Materiał: M. Swoboda

Autor nie wyraża  zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)