Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

Pełen wrażeń wyjazd do Wiednia. Uczniowie zwiedzali ciekawe miejsca

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

W dniach 08 – 12 maja ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – #Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła Wiedeń – stolicę Austrii.

W programie wyjazdu znalazły się nie tylko standardowe zabytki metropolii nad Dunajem,  jak: katedra św. Szczepana, pałace cesarskie Hofburg i Schönbrunn, ale również mniej uczęszczane miejsca: krypta cesarska w kościele Kapucynów, dom Mozarta, czy wnętrza Musikverein, gdzie odbywają się słynne koncerty noworoczne. Długo zapadnie w pamięci uczniów wizyta w polskim kościele św. Józefa na Kahlenbergu, gdzie zgromadzone są pamiątki związane z Janem III Sobieskim i Odsieczą Wiedeńską. Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w najstarszym europejskim ogrodzie zoologicznym Schönbrunn, wraz z kaktusiarnią i palmiarnią oraz wesołym miasteczku Prater, gdzie klasyka współgra z nowoczesnością.

Uczniowie mieli możliwość skosztowania specjałów kuchni austriackiej, odwiedzając jedną z najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni Cafe Central oraz gospodę Heuriger  w dzielnicy winiarzy na Grinzingu. Dla wielu uczniów niewątpliwą atrakcją był lot samolotem.                                                                                   

Wyjazd do Wiednia przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Marzena Sobieszczyk – Piekarska.

Materiał: Michał Wiśniewski                                                                            

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)