Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Patriotyczne śpiewanie w kameralnym gronie. "Legiony to żołnierska nuta..."

fot. MM

fot. MM

W niedzielne popołudnie w nakielskim lokalu #Cafe Emilia odbyło się jedyne w swoim rodzaju muzyczne wydarzenie, którym okazało się śpiewanie patriotycznych pieśni połączone z historycznym komentarzem ks. Jarosława Rusnaka z parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle.

Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po którym w lokalu niemalże natychmiastowo zapanowała iście patriotyczna atmosfera. Przybyli goście zostali powitani przez reprezentującego Rycerzy Kolumba Jana Marciniaka, natomiast pomiędzy poszczególnymi utworami swoim komentarzem o tematyce historycznej dzielił się z pozostałymi uczestnikami wydarzenia ks. Jarosław Rusnak. Na śpiewanie patriotycznych pieśni zaprosili: Rycerze Kolumba, ks. Jarosław Rusnak oraz Maria Techner.

Oceń artykuł: 22 28

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Lila, w dniu 20-11-2023 18:47:10 napisał:

    Wydarzenie jakich mało

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)