Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

"Pamiętać i ocalić od zapomnienia". Wycieczka w ramach projektu edukacyjnego

fot. pow.

fot. pow.

29 października br. uczniowie klasy VIII A Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle# wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim w ramach realizowanego projektu klasowego pt.” Pamiętać i ocalić od zapomnienia. W 80. rocznicę Zbrodni Pomorskiej” odwiedzili Bydgoszcz.

Wycieczka rozpoczęła się na Wyspie Młyńskiej oraz w katedrze. Przy pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej na Rynku uczniowie zapalili znicze i wysłuchali historii aresztowań i egzekucji bydgoszczan w pierwszych tygodniach wojny. Głównym celem wyjazdu było jednak odwiedzenie Izby Pamięci Męczenników w Wyższym Seminarium Duchownym.

Ks. dr Paweł Hoppe zapoznał uczniów z losami duchowieństwa dawnej Diecezji Gnieźnieńskiej podczas II wojny światowej oraz przybliżył postacie bł. Michała Kozala i bł. Franciszka Dachtery – męczenników z Dachau, a kleryk Daniel – student V roku opowiedział o istocie powołania, życiu seminarzystów i specyfice studiów filozoficzno – teologicznych. Dla wielu ósmoklasistów była to pierwsza wizyta w murach wyższej uczelni.

Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Kinga Mrotek.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na jego komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)