Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

"Pamiętać i ocalić od zapomnienia". Wycieczka w ramach projektu edukacyjnego

fot. pow.

fot. pow.

29 października br. uczniowie klasy VIII A Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle# wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim w ramach realizowanego projektu klasowego pt.” Pamiętać i ocalić od zapomnienia. W 80. rocznicę Zbrodni Pomorskiej” odwiedzili Bydgoszcz.

Wycieczka rozpoczęła się na Wyspie Młyńskiej oraz w katedrze. Przy pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej na Rynku uczniowie zapalili znicze i wysłuchali historii aresztowań i egzekucji bydgoszczan w pierwszych tygodniach wojny. Głównym celem wyjazdu było jednak odwiedzenie Izby Pamięci Męczenników w Wyższym Seminarium Duchownym.

Ks. dr Paweł Hoppe zapoznał uczniów z losami duchowieństwa dawnej Diecezji Gnieźnieńskiej podczas II wojny światowej oraz przybliżył postacie bł. Michała Kozala i bł. Franciszka Dachtery – męczenników z Dachau, a kleryk Daniel – student V roku opowiedział o istocie powołania, życiu seminarzystów i specyfice studiów filozoficzno – teologicznych. Dla wielu ósmoklasistów była to pierwsza wizyta w murach wyższej uczelni.

Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Kinga Mrotek.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na jego komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)