Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2020

Pamięć o ofiarach powstania. Wystawa w nakielskiej bibliotece

fot. Mariusz Skoczek

fot. Mariusz Skoczek

1 sierpnia 2020 r. upływa 66 rocznica wybuchu# Powstania Warszawskiego. Jest ono uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Pamięć o bohaterstwie i ofiarach powstania nie była możliwa po 1945 r. z przyczyn politycznych.

Dopiero od momentu otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego w 2004 r. rozpoczyna się stopniowy proces przywracania pamięci temu wydarzeniu. W 2009 r. Sejm RP z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego jako święto państwowe, obchodzone 1 sierpnia.

Z tej okazji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią przygotowała okolicznościową wystawę, którą można obejrzeć w oknie Wypożyczalni Ksiązek dla  Dorosłych, przy ul. Dąbrowskiego 20/22.

Materiał: Mariusz Skoczek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)