Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2020

Pacjenci niezbyt często wypożyczali książki. Filia została zlikwidowana

fot. arch.

fot. arch.

Od nowego roku nie można już wypożyczyć książek w filii szpitalnej nakielskiej #Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W połowie roku radni przystali na zamiar likwidacji przyszpitalnej filii nakielskiej biblioteki. Na tę decyzję nałożyło się kilka powodów. Przede wszystkim, pomieszczenie gdzie znajdował się oddział nakielskiej książnicy na terenie szpitala był w złym stanie technicznym. Ponadto ten oddział biblioteki był czynny tylko dwie godziny dziennie i pacjenci niezbyt często go odwiedzali. Zatrudniona na 1/4 etatu bibliotekarka w lipcu przeszła na emeryturę. Wobec tego uznano, że dalsza działalność filii nie ma sensu. Opinię na temat planowanej likwidacji musiała wydać jeszcze Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, która przystała na tę decyzję nakielskich radnych. Filia przestała istnieć 31 grudnia 2019 roku, a cały zgromadzony w niej księgozbiór oraz majątek zostały przejęte przez PiMBP w Nakle.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  szynka, w dniu 11-01-2020 16:33:20 napisał:

  Tam tylko stoisko z modlitewnikiem , różańcem oraz chusteczkami do otarcia łez spełniło by oczekiwania Większości Petentów.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Pawel, w dniu 11-01-2020 17:44:52 napisał:

  Szpital polecam też zlikwidować... Fatalna placówka.

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Mieszkaniec Nakla, w dniu 11-01-2020 22:49:47 napisał:

  Nawet nie wiedziałem, że w tym szpitalu takie atrakcje były

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kadawka, w dniu 12-01-2020 12:44:13 napisał:

  Wyburzyć wszystkie budynki na tym terenie, a na ich miejscu postawić porządny szpital.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Sprawdzanie geometrii kół
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Test amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)