Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

01 lutego 2019

Otwarte wykłady dla uczniów. Poszerzanie wiedzy zawodowej młodzieży

fot. Karol Lizak

fot. Karol Lizak

Uczniowie klas 2 i 3 Technikum kształcącego w zawodzie technik obsługi turystycznej nakielskiego # Staszica dnia 31 stycznia br. wzięli udział w otwartych wykładach organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Bydgoszczy.

Przyszli specjaliści turystyki wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy, pt. "Sanus Per Aquam (SPA) - czy musimy się myć? Turystyka a kultura kąpieli", wygłoszony został przez dr Wieńczysława Gierańczyka, a dotyczył kwestii powszechnie znanej – znaczenia wody dla ludzkiego organizmu i dla turystyki uzdrowiskowej. Prowadzący tę część zajęć przedstawił zagadnienie bardzo wnikliwie, wzbogacając wykład wieloma ciekawostkami, stąd też udało mu się wzbudzić zainteresowanie słuchaczy.

Drugi wykład pt. "Namibia - pustynny kraj na krańcu Afryki " został wygłoszony przez dr Zdzisława Preisnera, geografa, podróżnika, pasjonata historii dawnych cywilizacji, religii i współczesnych kultur na świecie. W trakcie tej prelekcji uczniowie mieli okazję usłyszeć o urokach wyprawy do Afryki południowo - zachodniej. Wspaniałe zdjęcia i ciekawe opowieści były nieocenionym uzupełnieniem i podsumowaniem lekcji geografii.

Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Bankową uczniowie "Staszica" mogą poczuć smak prawdziwego, studenckiego życia, uzyskują możliwość poszerzania swojej wiedzy i kompetencji zawodowych, a jednocześnie zarażają się pasją podróżowania, rozbudzają swoją ciekawość świata.

Organizatorem wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów turystycznych.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)