Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

fot. pixabay

fot. pixabay

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego w ciągu ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści podający się za policjantów okradają seniorów często z oszczędności odkładanych przez wiele lat.

Przestępcy w rozmowach telefonicznych informują, że są policjantami prowadzącymi zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko oszustom. I mają informacje, że pieniądze rozmówcy są zagrożone, dlatego też muszą być natychmiast wypłacone z kont bankowych, po czym pozostawione we wskazanym miejscu bądź przekazane osobie, która się po nie zgłosi. Seniorzy chcąc pomóc rzekomym policjantom bezpowrotnie tracą oszczędności całego życia.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność. Zwracamy się z prośbą także do rodzin osób starszych, by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich i uczulili ich na tego typu zachowania. Jednocześnie przypominamy, że policjanci do prowadzonych działań nigdy nie angażują osób postronnych, nigdy też nie zwracają się o pieniądze.


Warto przypominać seniorom, aby w sytuacji kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o gotówkę, kontaktowali się z rodziną bądź też zgłaszali ten fakt na numer alarmowy policji.


materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowa KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)