Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 stycznia 2023

"Ostatni śnieg tej zimy”. Spotkanie poświęcone książce Natalii Sońskiej

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku zostało poświęcone książce polskiej pisarki - Natalii Sońskiej.

„Ostatni śnieg tej zimy” to pełna emocji i wzruszeń powieść, w której pisarka przedstawia czytelnikowi młode małżeństwo, borykające się z kryzysem swojego związku. Oboje zabiegani i skupieni na pogoni za sukcesem oddalają się od siebie. Tracą umiejętność porozumienia się ze sobą. Brak szczerej rozmowy sprawia , że zaczynają żyć obok siebie. Decydując się na wspólne życie oboje patrzyli wspólnie w przyszłość. Po czasie okazało się jednak, że pragnienia jednego nie są aprobowane przez drugie. Nagłe pojawienie się w ich życiu siedmioletniej dziewczynki sprawia, że zaczynają zauważać siebie i od nowa budować to, co zaczęło się sypać. Czy dzięki niej będą potrafili odbudować również swoje uczucia?

Autorka tak kreuje swoich bohaterów, że każdy z nich na swój sposób wzbudza sympatię czytelnika. Czy jednak wszyscy bohaterowie tej książki mogą liczyć na naszą sympatię? By się o tym przekonać zachęcamy do przeczytania „Ostatniego śniegu tej zimy”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 23 lutego.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)