Olimpiada Znajomości Afryki. Uczennice Krzywoustego w zawodach II stopnia

fot. powierzone
Do udziału w zawodach II stopnia XXI Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim #Komitet Główny zakwalifikował 58 uczniów z 28 szkół średnich województwa. Wśród nich znalazły się reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Agnieszka Bala z klasy 3 matematyczno-humanistycznej, Wiktoria Kowalska z klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Aleksandra Świniarek z klasy 3 angielsko-geograficznej.
Etap okręgowy olimpiady przeprowadzono 4 marca 2023 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z zadań z zakresu geografii Afryki, działalności polskich misjonarzy i misjonarek oraz różnorodności społeczeństwa i kultury kontynentu afrykańskiego. Wyniki zawodów znane będą za kilka tygodni.
Agnieszce, Oli i Wiktorii dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i życzymy awansu do kolejnego etapu – zawodów finałowych, które odbędą się w kwietniu br. w Lublińcu.
Uczennice do olimpiady przygotował nauczyciel geografii – Andrzej Kinderman.
Materiał: Justyna Michalska
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Konkurs "Od technika do logistyka". Sukces Kajetana Solety z Żeglugi
- Promocja czytelnictwa. Dyskusja o zadaniach współczesnej biblioteki
- Drzwi otwarte w nakielskim liceum. Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły
- Zajęcia profilaktyczne. Policjantka spotkała się z czwartoklasistami
- Uczniowie Staszica na kursie stewardesy i stewarda. Egzamin z certyfikatem
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)