Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

fot. powierzone
Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.
W dniu 19 stycznia 2023 roku odbył się II etap konkursu, którego współorganizatorami są Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 104 uczniów z całego województwa, którzy spośród kilkuset przebrnęli I etap na poziomie miast współorganizatorów. 10 najlepszych spotka się w marcowym finale. Nasz region w II etapie reprezentowało sześcioro uczniów.
Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się Oliwia Żywicka reprezentująca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią i Tymoteusz Sobczak reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
W finale zadaniem uczniów będzie przygotowanie w formie pisemnej i multimedialnej swojego autorskiego projektu dotyczącego przeciwdziałania problemom występującym w środowisku szkolnym lub w miejscu zamieszkania. Projekt może obejmować tematy z zakresu m.in. ładu i porządku publicznego, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ekologii, przeciwdziałania uzależnieniom, przeciwdziałania przemocy.
Całość pracy będzie oceniana przez komisję konkursową przed którą każdy z uczestników będzie miał 10 minut aby przekonać o słuszności swoich propozycji poprawienia stanu bezpieczeństwa w opisanym przez siebie rejonie.
XI Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym.
Zwycięzca Olimpiady otrzymuje Nagrodę - opłacone 3-letnie studia na wybranym przez siebie kierunku kształcenia, prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.
Nauczyciel – koordynator zwycięzcy Olimpiady otrzymuje studia podyplomowe oraz prawo do udziału w bezpłatnym szkoleniu prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, a na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Finał odbędzie się w auli budynku WSB w Toruniu w dniu 31 marca 2023 roku.
Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Koordynator regionalny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Drzwi otwarte w nakielskim liceum. Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły
- Zajęcia profilaktyczne. Policjantka spotkała się z czwartoklasistami
- Uczniowie Staszica na kursie stewardesy i stewarda. Egzamin z certyfikatem
- Ogólnopolski teleturniej "Sukces na bank”. Awans ekonomistów ze Staszica
- Ogólnopolski Konkurs "Od technika do logistyka". Udział uczniów Żeglugi
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)