Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Olimpiada Solidarności. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski

fot. Violetta Hejza

fot. Violetta Hejza

Dnia 26 listopada 2019 roku odbył się w I LO etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu #„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbyło się po raz siódmy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z najnowszej historii Polski lat 1970 – 90, a w szczególności okresu działalności opozycji i powstania Solidarności. Najlepsi spotkają się w finale ogólnopolskim i powalczą o stypendia naukowe i indeksy na studia. Olimpiada skierowana jest zasadniczo do uczniów klas drugich. Z każdej szkoły dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego. W Krzywoustym w zawodach I stopnia wzięli udział uczniowie z wszystkich klas II oraz z klasy I prawniczej ( zgodnie z regulaminem).

Najlepszy wynik osiągnęli:
1. Zofia Strzyżewska z klasy II angielskiej
2. Artur Faltyński z klasy II politechnicznej

Laureaci będą reprezentować liceum w kolejnych zawodach, które odbędą się w Toruniu.

Materiał: Violetta Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)