Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Olimpiada Solidarności. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski

fot. Violetta Hejza

fot. Violetta Hejza

Dnia 26 listopada 2019 roku odbył się w I LO etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu #„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbyło się po raz siódmy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z najnowszej historii Polski lat 1970 – 90, a w szczególności okresu działalności opozycji i powstania Solidarności. Najlepsi spotkają się w finale ogólnopolskim i powalczą o stypendia naukowe i indeksy na studia. Olimpiada skierowana jest zasadniczo do uczniów klas drugich. Z każdej szkoły dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego. W Krzywoustym w zawodach I stopnia wzięli udział uczniowie z wszystkich klas II oraz z klasy I prawniczej ( zgodnie z regulaminem).

Najlepszy wynik osiągnęli:
1. Zofia Strzyżewska z klasy II angielskiej
2. Artur Faltyński z klasy II politechnicznej

Laureaci będą reprezentować liceum w kolejnych zawodach, które odbędą się w Toruniu.

Materiał: Violetta Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)