Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2022

Olimpiada Przedszkolaków. Najważniejsza była zabawa

fot. Monika Justynowicz

fot. Monika Justynowicz

3 czerwca br. na boisku bocznym Stadionu Miejskiego im. Klemensa Biniakowskiego w # Nakle odbyła się Olimpiada Przedszkolaków.

W zawodach wzięli udział najmłodsi uczestnicy z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią, Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nad Notecią, Przedszkola nr 3 „Bajkowa łąka” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią, Przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku, Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią, Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią, Przedszkola nr 1 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią, Przedszkola funkcjonującego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie oraz Przedszkola „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią.

Impreza rozpoczęła się ceremonią otwarcia, czyli przemarszem wszystkich zawodników wraz z opiekunami dookoła boiska. Następnie dzieci zmierzyły się z szeregiem różnorodnych konkurencji, takich jak rzut woreczkiem do celu, bieg z woreczkiem na głowie, pokonywanie toru przeszkód czy strzały na bramkę. Podczas zawodów dopisała zarówno pogoda jak i nastroje uczestników, dla których oprócz rywalizacji najważniejsza była zabawa. Dzieci niebiorące udziału w danej konkurencji gorąco dopingowały swoich kolegów.

Zwycięzcami zostali podopieczni Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią, 2 miejsce na podium zajęło Przedszkole „Wesoła Piątka” a 3 miejsce - Przedszkole Słoneczko. Każda placówka biorąca udział w wydarzeniu otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami wydarzenia byli Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Football Academy MEZAR Nakło nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

materiał: Monika Justynowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)