Okręgowy etap olimpiady. Karina i Alex reprezentowali I LO

fot. powierzone
Wśród 99 uczestników zakwalifikowanych do # udziału w zawodach II stopnia XXIII Olimpiady Znajomości Afryki, dwoje było z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Krzywoustego pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana reprezentowali: Karina Zapora i Alex Baliniak – oboje z klasy 3 angielsko-geograficznej B.
Zawody okręgowe, które skupiły najlepszych uczniów z całego województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzono 8 marca 2025 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Polegały one na rozwiązaniu testu składającego się z 70 zadań z zakresu geografii Afryki, działalności polskich misjonarzy i misjonarek oraz różnorodności społeczeństwa i kultury kontynentu afrykańskiego. Wyniki zawodów okręgowych znane będą około 20 marca br.
Karinie i Alexowi dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i życzymy awansu do zawodów finałowych, które odbędą się w kwietniu br. w Krakowie.
Systematyczna praca z młodzieżą uzdolnioną geograficznie i w konsekwencji udział w olimpiadzie znajomości Afryki wpisuje się w realizowany przez Andrzeja Kindermana projekt zajęć pozalekcyjnych pn. „Oblicza geografii w Krzywoustym” finansowanych przez organ prowadzący – Powiat Nakielski.
materiał: Justyna Michalska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)