Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

Ogrodzenie przy przychodni. Naprawa nie w tym roku

fot. pow.

fot. pow.

Pacjenci przychodni w Ślesinie oraz mieszkańcy tej miejscowości# zwracają uwagę na fatalny stan ogrodzenia przy budynku, w którym znajduje się Medicus. Niestety, nie widać szans na naprawę szpecącego ogrodzenia jeszcze w tym roku.

– Wygląda to fatalnie. Płot obalony. W takim stanie wszystko jest już od ubiegłego roku. Części elementów są już przerdzewiałe, obalił się pewnie ze starości, bo odkąd pamiętam to ogrodzenie wygląda tak samo, także pewnie przez wiele lat nic nie było z nim robione. To fatalna wizytówka naszej miejscowości no i przychodni, która w ogrodzonym budynku się znajduje – stwierdziła pani zgłaszająca problem.

Temat ogrodzenia pojawił się już w ubiegłym roku, kiedy uległo ono znacznemu pogorszeniu. To właśnie w ubiegłym roku płot częściowo przewrócił się i do dnia dzisiejszego leży na trawniku przy posesji, którą grodził. Budynek to własność gminy Nakło. Część budynku, parter, dzierżawi od gminy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus z Nakła. I to jego pacjenci zwracają uwagę na fatalny wygląd ogrodzenia.

Niestety, w tym roku nie ma szans na jego remont. – Na ten rok nie zostały zaplanowane środki finansowe na jego naprawę. Remont będzie wykonany, jeżeli tylko pojawią się środki, tj. ok. 76 tys. zł (tyle wynosi kosztorys szacunkowy ze stycznia 2021 – dop. red.) Przedmiotem wyceny była wymiana od strony ulicy ogrodzenia na długości 44 mb. – wyjaśniła Angelika Szachta, dyrektor wydziału nieruchomości i rolnictwa w Urzędzie Miasta i Gminy w Nakle.

W zakres robót wchodzą m.in. rozbiórka istniejącego ogrodzenia, demontaż przęseł ogrodzenia wraz ze słupkami stalowymi, bramą i furtką, naprawa cokołu ogrodzenia z odmalowaniem i wykonaniem nowego ogrodzenia na słupach stalowych, bramy i furtki.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ppp, w dniu 02-07-2022 12:20:22 napisał:

  Ja za 5 tys bym zrobił lepszy płot A za 76 tys to bym cały budynek wyremontował dramat

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Za pisu tak jest, w dniu 02-07-2022 12:39:42 napisał:

  Pan z olszewki musi zarobić

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Realman, w dniu 02-07-2022 12:52:20 napisał:

  W Nakle nie jest lepiej

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Sad, w dniu 02-07-2022 14:31:00 napisał:

  Co na to radna nieporadna od 20 lat Halynka? Może czas nie startować jak się nic nie robi?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ada, w dniu 02-07-2022 20:26:56 napisał:

  lepiej sie za leczenie wezcie a nie jakies ogrodzenia wydajcie te kase na poprawe obslugi pacjentow lepiej

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec, w dniu 03-07-2022 22:20:13 napisał:

  niestety obawiam się że obliczenia naprawy tego ogrodzenia są nie aktualne skoro powstały w styczniu 2021 a mamy II połowę 2022 inflacje i galopujące ceny w budownictwie sporo podniosły ceny materiałów chociaż uważam jak Ppp że cena troche wygórowana była

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)