Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Ogólnopolski projekt edukacyjny. "Las, dwa, trzy-matematyczne przygody wśród przyrody”

fot. A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle bierze udział w # Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Las, dwa , trzy – matematyczne przygody wśród przyrody” który jest odpowiedzią na jeden z tegorocznych priorytetów polityki oświatowej MEN oraz odpowiedzią na potrzebę poszukiwania alternatywnych, innowacyjnych metod pracy z dziećmi.

Celem projektu jest promowanie edukacji w kontakcie z naturą i poprzez jej doświadczanie, nabywanie wiadomości i umiejętności matematycznych poprzez działania blisko przyrody, postrzeganie przyrody jako naturalnego środowiska zapewniającego dzieciom możliwość zabawy i rozwoju oraz sprzyjającego wykorzystaniu wszystkich zmysłów.

Dzięki działaniom dzieci, rozwijają samodzielność i kreatywność, zdobywają kompetencje matematyczne poprzez doświadczanie wszystkimi zmysłami, kształtują świadomość własnego ciała, wykorzystują codzienne sytuacje do nabywania kompetencji  matematycznych, rozwijają umiejętność liczenia, poznawania figur geometrycznych, dostrzegania zależności między przyczyną a skutkiem. Dzieci w ramach projektu muszą rozwiązać dziesięć zadań.

„Jagódki” z Przedszkola Katolickiego dzielnie rozwiązują stopniowo zadania. Dotychczas wykonały autoportret pt. „Oto ja” gdzie wykorzystały materiał przyrodniczy (kasztany, szyszki, liście, patyki itp.), ułożyły „Cyfry z natury”, uczestniczyły w wycieczce do lasu „W małej chatce za lasem”, gdzie nawiązały współprace z panem leśniczym, „Eksperymentowały kulinarnie” wykonały zdrową sałatkę owocową oraz „Uczyły się w terenie” segregując materiał przyrodniczy oraz układając z materiałów przyrodniczych figury geometryczne. Przed „Jagódkami” jeszcze zostały kolejne zadania do wykonania.    

materiał: mgr A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)