Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Sukces uczniów I LO

fot.pow

fot.pow

Uczniowie naszego liceum im. B. Krzywoustego uczestniczyli# w XX EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie stanowi element wspierający rozwój talentów językowych oraz daje możliwość porównania swoich umiejętności w skali kraju i województwa.

Uczniowie rozwiązują test w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku  naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Klasyfikacja finałowa podana jest z podziałem na miejsca  w skali województwa oraz w skali ogólnopolskiej. Nasi uczniowie  z klas pierwszych zajęli wysokie miejsca; 7 osób znalazło się w pierwszej dziesiątce w województwie. Cztery uczennice otrzymały dyplomy laureata  za bardzo wysokie wyniki. Są to:
1. Marta Sobczak /klasa I medyczna/- I miejsce w województwie oraz 32 w Polsce,
2. Anna Wysocka /klasa I medyczna/  - III miejsce w województwie,
3. Zuzanna Nowacka / klasa I politechniczna/- IV miejsce w województwie,
4. Paulina Kulawiak / klasa I prawnicza/-  V miejsce w województwie,
5. Artur Faltyński / klasa I politechniczna/ - VII miejsce w województwie,
6. Julia Czyż / / klasa I politechniczna/ - IX miejsce w województwie,
7. Julia Bryk / / klasa I politechniczna/ - X miejsce w województwie.

W kategorii klas II, III, IV liceum ogólnokształcącego i technikum najlepszy wynik oraz dyplom laureata za bardzo dobry wynik otrzymał: Szymon Lewandowski / klasa II medyczna/ - IV miejsce w województwie oraz 51 w kraju.

Należy podkreślić, iż Szymon sprawdził swoje umiejętności językowe z umiejętnościami starszych kolegów. Tym bardziej cieszy nas jego wynik na tym etapie. Pozostali uczestnicy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Uczniów przygotowywały do konkursu: Katarzyna Łapińska, Anita Marciniak, Katarzyna Pawlak- Marosz oraz Rozalia Wencel. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)