Dziś mamy 18 sierpnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:
30 lipca 2018

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Sprawdź wyniki zawodników LUKS Start

Od piątku 27 lipca do niedzieli 30 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbywała #się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski U18.

W zawodach udział wzięli zawodnicy LUKS START NAKŁO: Karol Wiśniewski, Eryk Kołodziejczak, Aleksandra Nowaczewska, Martyna Grochowska oraz Zuzanna Strzelewicz. Wicemistrzem Polski w skoku w dal został Karol Wiśniewski 01’, który po skoku na odległość 6,88 wyrównał rekord życiowy. Karol złoty medal przegrał o 1 cm. Czwarte miejsce w rzucie oszczepem 700g z wynikiem 60,26m zajął Eryk Kołodziejczak 02’. Również czwarte miejsce zajęła sztafeta 4x400m Vectry Włocławek, w której na ostatniej zmianie z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Strzelewicz 02’. Indywidualnie Zuzanna w finale biegu na 400m zajęła 6 miejsce z wynikiem 57,34s.

W rzucie młotem 3kg Aleksandra Nowaczewska 02’ zajęła 10 miejsce z wynikiem 49,39m. Na 21 miejscu, także w rzucie młotem 3kg z wynikiem 41,71m uplasowała się Martyna Grochowska 02’. Tymi startami juniorzy młodsi zakończyli sezon.

W klasyfikacji medalowej LUKS START NAKŁO uplasował się na 38 miejscu na 217 startujących klubów. W klasyfikacji punktowej zajęliśmy 70 miejsce.  Warto dodać, że po raz pierwszy w historii województwo kujawsko – pomorskie wygrało z dużą przewagą klasyfikację punktową województw. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i dobre słowa.