Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

03 maja 2016

Odwiedzili wiele ciekawych miejsc

fot. pow.

fot. pow.

W piątek, 29 kwietnia 2016 roku o godzinie 5.00 rano, wyruszyła wycieczka dzieci do # Częstochowy – Krakowa – Wadowic.

Ten wyjazd to zakończenie projektu „Znam swoją parafię i działać w niej potrafię”, który realizowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle oraz służba liturgiczna z parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika. Organizatorami tej pielgrzymki i autorami projektu byli Katarzyna Dobosz, Anita Czyż i ks. Michał Zawartowski, z parafii św. Stanisława.

Dzieci podczas realizacji projektu od stycznia 2016 roku, poznawały historię swojej parafii, pogłębiały wiedzę na temat patrona, a to wszystko po to, by włączyć je w czynny udział w życiu parafii. Podsumowaniem całości był wyjazd do Krakowa, który pozwolił dzieciom być blisko tych wydarzeń, które poznawały podczas trwania projektu. Po drodze do Krakowa dzieci odwiedziły także inne miejsca. W pierwszym dniu uczestnicy projektu dotarli do Częstochowy by zobaczyć klasztor na Jasnej Górze i stanąć przed tronem Czarnej Madonny. Dzieci zwiedziły Skarbiec, przeszły Drogą Krzyżową na Wałach.

Następny przystanek to Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, gdzie dzieci nocowały. Dzięki wspaniałej gościnności zakonników dzieci mogły zobaczyć ogrody paulińskie, posłuchać jak żyją zakonnicy, jak wygląda ich dzień.

Sobota 30 kwietnia to wyjazd do Krakowa, a tam zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego, Smoczej Jamy i krakowskiego rynku. Ostatnim punktem wycieczki były Wadowice – miasto naszego ukochanego Świętego Jana Pawła II. Grupa zwiedziła Dom Muzeum Jana Pawła II, Bazylikę Mniejszą Ofiarowania NMP, plac Jana Pawła II. Były oczywiście pyszne papieskie kremówki i wspaniałe pamiątki z pobytu.

Po kolacji dzieci pełne wrażeń wyruszyły w drogę do Nakła. Wczesnym rankiem w niedzielę 1 maja mali pielgrzymi zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi, bezpiecznie powrócili do domu.

Za bezpieczeństwo podczas przejazdu, życzliwość i uśmiech dziękujemy serdecznie panom kierowcom PKS, pani Rafałowi Klinowskiemu i panu Sławkowi Kołodziej.

Dziękujemy grupie ministrantów z parafii św. Stanisława, uczniom klasy II e, IIIb i III c z SP 2 oraz rodzicom, za miło spędzony czas.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor materiału nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 76 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Strażacy zaatakowani podczas akcji. "Apelujemy o szacunek i wsparcie"

27 marca 2024 roku o godz. 20:30, strażacy z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)