Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Odwiedzili miasto Kopernika. Zobaczyli film i zwiedzili starówkę

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 17.10.2019 grupa członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami udała# się na zamknięty pokaz filmu z audiodeskrypcją „Bohemian Rhapsody” Pokaz odbył się na zaproszenie Koła PZN w Toruniu w kinie Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Audiodeskrypcja to narzędzie ,które za pomocą opisu słowem ułatwia odbiór filmu osobom niewidomym i niedowidzącym. Opis zawiera sylwetki aktorów, scenografie, rekwizyty czy komunikaty o zwrotach akcji.

W Bohemian Rhapsody umieszczono całą masę przebojów Queen i to właśnie one wzbudzają zachwyt, wywołują łzy i uśmiech na twarzy. Film udowadnia ,że mimo upływu lat, geniusz artystyczny zespołu oraz jego lidera wciąż pozostaje żywy. Po projekcji grupa odwiedziła Starówkę Torunia i słynną cukiernię Lenkiewicza. Pogoda i humory dopisały.

materiał: Beata Kołodziejczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 60 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)