Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Odwiedzili miasto Kopernika. Zobaczyli film i zwiedzili starówkę

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 17.10.2019 grupa członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami udała# się na zamknięty pokaz filmu z audiodeskrypcją „Bohemian Rhapsody” Pokaz odbył się na zaproszenie Koła PZN w Toruniu w kinie Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Audiodeskrypcja to narzędzie ,które za pomocą opisu słowem ułatwia odbiór filmu osobom niewidomym i niedowidzącym. Opis zawiera sylwetki aktorów, scenografie, rekwizyty czy komunikaty o zwrotach akcji.

W Bohemian Rhapsody umieszczono całą masę przebojów Queen i to właśnie one wzbudzają zachwyt, wywołują łzy i uśmiech na twarzy. Film udowadnia ,że mimo upływu lat, geniusz artystyczny zespołu oraz jego lidera wciąż pozostaje żywy. Po projekcji grupa odwiedziła Starówkę Torunia i słynną cukiernię Lenkiewicza. Pogoda i humory dopisały.

materiał: Beata Kołodziejczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 60 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)