Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 maja 2020

Odcinek rynku wyłączony z ruchu. Kierowcy, patrzcie na znaki

fot. PM

fot. PM

Na rynku przybyć ma miejsc parkingowych. Gmina Nakło już podjęła działania w #tym kierunku. Wyłączony z ruchu został odcinek rynku.

Jadąc od strony ul. Dąbrowskiego nie skręcimy już w prawo, o czym informuje znak. Takowy ustawiony został już także jakiś czas temu bezpośrednio na rynku i informuje kierowców jadących od strony ul. ks. Skargi o zakazie skrętu w lewo. Na wyłączonym z ruchu odcinku rynku pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Podgórną ustawiono słupki i barierki. W najbliższym czasie powstać mają tam dodatkowe miejsca parkingowe.

Przypomnijmy, że w planach jest modernizacja nakielskiego rynku. Przede wszystkim zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, co ma służyć ograniczeniu ruchu samochodów tranzytowych. Zmiana organizacji nastąpi już najpewniej jesienią bieżącego roku. W sierpniu ubiegłego roku gmina Nakło udostępniła mieszkańcom trzy możliwe koncepcje modernizacji rynku do wyboru. W ręce mieszkańców została oddana specjalna ankieta, w której każdy zainteresowany mógł wybrać najlepszą swoim zdaniem koncepcję. W ankiecie wzięły udział łącznie 1564 osoby, a 86% z nich dokonało wyboru trzeciej proponowanej koncepcji, która przewiduje największe zmiany. Ma być więcej zieleni, mała gastronomia, a rynek ma służyć mieszkańcom w celach rekreacyjnych. O szczegółach będziemy informować.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (26)

  Nakielanin, w dniu 22-05-2020 16:03:57 napisał:

  Brawo Nakło, wydać ileś tam pieniędzy na kilka miejsc parkingowych żeby za jakiś czas zrewitalizować cały rynek. Ludzie, widzicie jak publiczne pieniądze są wydawane w nakielskim ratuszu?!

  odpowiedz

  • 2 (16)

  Cynik, w dniu 22-05-2020 16:41:58 napisał:

  A Nakle smród g... i zgnilizną o smogu nie wspomnę. Kasę wydają na rewitalizację dobrych dróg ,ławki królów,skate parki,strefy gospodarcze a ludzie się kiszą w smrodzie. Brawo, Brawo .....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (8)

  Kierowca , w dniu 22-05-2020 19:00:09 napisał:

  To gówno zwane drogą powinno być dawno zamknięte psełdo centrum smogu

  odpowiedz

  • 6 (12)

  FortNak, w dniu 22-05-2020 19:54:54 napisał:

  Mała gastronomia - kolejny bar z kebabem lub pizzą?

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Gruby, w dniu 22-05-2020 21:16:26 napisał:

  Zamknięcie tej ulicy jest dużym błędem dla kilku miejsc parkingowych. Wpierw trzeba wykonać ul.Hallera jak i prowadząca na rynek teraz jak tam się zwiększy ruch to będzie tragedia. A co z ul. Gimnazjalna tam już totalnie nie będzie można przez tą zmianę wyjechać . Bez ronda ani rusz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  nakielanin, w dniu 22-05-2020 21:19:02 napisał:

  Kolejna miejsca parkingowe na rynku?! Chyva mieliśmy sie ocj pozbywac z rynku

  odpowiedz

  • 4 (10)

  kk, w dniu 22-05-2020 21:21:41 napisał:

  Proszę podać dane urzędnika gminy który wydał zezwolenie na tez bałagan Gamy na ulicy Dworcowej, Ponoć budynek to zabytek jak zaczęli ocieplać to musieli zdjąć styropian ,Pytam się Urzędnika czy teraz ten syf w centrum miasta to tak to mia to wyglądać ??????????????????????????????

  odpowiedz

  • 5 (7)

  kkk, w dniu 23-05-2020 11:48:16 napisał:

  Miejsca Parkingowe na Rynku czy Wy powariowaliście.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ppp, w dniu 23-05-2020 15:40:01 napisał:

  Zamknąć jeszcze wjazd na rynek od ulicy Podgórnej wywalić te Taksówki z rynku zrobić deptak i będzie idealnie

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Pp, w dniu 23-05-2020 17:53:48 napisał:

  Ja nie wierzę w to co czytam na rynku parking

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Roman Kuhen- Swiatek, w dniu 23-05-2020 23:53:31 napisał:

  Rada miejska zlodzieje i cwaniaczki! Widlami ich!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  r-ek, w dniu 24-05-2020 13:13:41 napisał:

  Tu nie chodzi o parkingi tylko o kase do bankrytującego budzetu .Parking płatny. Z tego co wiem to na Nowej będzie parking i niego do miasta na zakupy ciekawe jak to będzie .Ważne ,że obrót był

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 25-05-2020 10:55:25 napisał:

  A moim skromnym zdaniem to dobry ruch;) nie ma na rynku za wiele miejsc parkingowych i ludzie krążą wokół rynku w poszukiwaniu wolnego miejsca "a bo do rosmana tylko trza wskoczyc" i wtedy robią się korki. Ludzie zaczną chodzic tym parkingiem i odciąża pasy koło bankomatu. Zreszta jak w dalszej czesci artykułu widać, to dopiero poczatek prac modernizacyjnych takze brawo;)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  @#@#, w dniu 25-05-2020 23:38:28 napisał:

  k@#@ no nie, no po prostu k@#@ no nie. Boże czy ty to widzisz? Jeszcze kopertę narysujcie dla pewnego Pana.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Drobne naprawy
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Terminale płatnicze
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zabiegi odmładzające
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)