Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2023

"Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Wyniki konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

"Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”, to hasło przewodnie konkursu #ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło ponad 370 uczniów z powiatu nakielskiego.

W ubiegłym miesiącu zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III z terenu powiatu nakielskiego. Hasło przewodnie brzmiało „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Celem przedsięwzięcia było między innymi skierowanie uwagi dzieci na zabawę, która nie jest związana z korzystaniem z komputera oraz sieci internetowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło ponad 370 dzieci z całego powiatu. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Ocenie podlegała między innymi samodzielność wykonania pracy, staranność, zgodność pracy z tematem przewodnim i kreatywność.

Wyniki konkurs przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I:

1 miejsce: Melisa Domżalska – SP Mrocza

2 miejsce: Natalia Dzięciołowska – ZSP nr 2 Szubin

3 miejsce: Konstancja Jasińska-Terlecka – NSP Trzeciewnica

Ponadto wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Błaszczyńska – SP Mrocza, Zofia Bałdyga – SP Kcynia, Antoni Splitt - SP Mrocza.

W kategorii klas II:

1 miejsce: Maria Górniak – SP Mrocza

2 miejsce: Sławomir Jendrzejewski – NSP Trzeciewnica

3 miejsce: Oliwier Szablewski – SP Kcynia

Ponadto wyróżnienia zdobyli: Oliwia Pawłowska – SP Dziewierzewo, Igor Wiśniewski - SP Mrocza, Zuzanna Nogowska - SP Kcynia.

W kategorii klas III:

1 miejsce: Zuzanna Siwak – SP Laskownica

2 miejsce: Amelia Klimek  – SP Mrocza

3 miejsce: Oliwia Dzięciołowska – ZSP nr 2 Szubin

Ponadto wyróżnienia zdobyli: Agata Sójko – SP Kcynia, Mikołaj Łosiński – SP Dziewierzewo, Marie Tecław- SP Laskownica  .

Dla zwycięzców, wyróżnionych, jak i wszystkich dzieci biorących udział w konkursie przewidziano nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. Nagrody te w najbliższych dniach policjanci dostarczą do szkół.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)