Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Od przedszkola do... ratownika. Pogadanka o bezpiecznych wakacjach

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią poznały pracę ratowników medycznych, # a także uczyły się same udzielać pomocy.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym zaproszono do przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią ratownika medycznego, p. Molendę. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zakładania opatrunku w praktyce. Z dużym zaangażowaniem udzielały pomocy medycznej swoim misiom i lalkom. Zadanie wykonały niemalże perfekcyjnie.

Ponadto wykazały się znajomością numeru pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru  alarmowego 112. Przedszkolaki także potrafiły podzielić się  swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa, w trakcie zabaw nad wodą, w lesie i na placu zabaw.

Spotkanie przebiegało w miłej i zabawnej atmosferze.  Teraz można już powiedzieć: wakacje czas zacząć!

materiał: Aleksandra Oleksy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)