Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Od przedszkola do... ratownika. Pogadanka o bezpiecznych wakacjach

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią poznały pracę ratowników medycznych, # a także uczyły się same udzielać pomocy.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym zaproszono do przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią ratownika medycznego, p. Molendę. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zakładania opatrunku w praktyce. Z dużym zaangażowaniem udzielały pomocy medycznej swoim misiom i lalkom. Zadanie wykonały niemalże perfekcyjnie.

Ponadto wykazały się znajomością numeru pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru  alarmowego 112. Przedszkolaki także potrafiły podzielić się  swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa, w trakcie zabaw nad wodą, w lesie i na placu zabaw.

Spotkanie przebiegało w miłej i zabawnej atmosferze.  Teraz można już powiedzieć: wakacje czas zacząć!

materiał: Aleksandra Oleksy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)