Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Od przedszkola do... ratownika. Pogadanka o bezpiecznych wakacjach

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią poznały pracę ratowników medycznych, # a także uczyły się same udzielać pomocy.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym zaproszono do przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią ratownika medycznego, p. Molendę. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zakładania opatrunku w praktyce. Z dużym zaangażowaniem udzielały pomocy medycznej swoim misiom i lalkom. Zadanie wykonały niemalże perfekcyjnie.

Ponadto wykazały się znajomością numeru pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru  alarmowego 112. Przedszkolaki także potrafiły podzielić się  swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa, w trakcie zabaw nad wodą, w lesie i na placu zabaw.

Spotkanie przebiegało w miłej i zabawnej atmosferze.  Teraz można już powiedzieć: wakacje czas zacząć!

materiał: Aleksandra Oleksy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)