Dziś mamy 17 października 2017, wtorek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Od przedszkola do... ratownika. Pogadanka o bezpiecznych wakacjach

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią poznały pracę ratowników medycznych, # a także uczyły się same udzielać pomocy.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym zaproszono do przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią ratownika medycznego, p. Molendę. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zakładania opatrunku w praktyce. Z dużym zaangażowaniem udzielały pomocy medycznej swoim misiom i lalkom. Zadanie wykonały niemalże perfekcyjnie.

Ponadto wykazały się znajomością numeru pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru  alarmowego 112. Przedszkolaki także potrafiły podzielić się  swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa, w trakcie zabaw nad wodą, w lesie i na placu zabaw.

Spotkanie przebiegało w miłej i zabawnej atmosferze.  Teraz można już powiedzieć: wakacje czas zacząć!

materiał: Aleksandra Oleksy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)