Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Obrady rady miejskiej w Nakle. Podjęto kilkadziesiąt uchwał

fot. archiwum

fot. archiwum

W czwartek, 27 stycznia w trybie zdalnym przeprowadzono# pierwszą w tym roku sesję rady miejskiej w Nakle.

Radni podjęli wiele uchwał, z tego większość z nich dotyczyła zgody na zawarcie przez burmistrza umowy w trybie bezprzetargowym. Poza tym, radni pochylili się nad petycją rady sołectwa Paterek. Rada sołecka złożyła petycję, w której prosiła o przeznaczenie byłego budynku przedszkola na Wiejski Dom Kultury oraz filię biblioteki. Radni z komisji skarg wniosków i petycji przyznali, że taka inicjatywa byłaby dobra, ale nie ma na tę chwilę pieniędzy w budżecie na adaptację budynku po byłym przedszkolu, tym bardziej, że jest on w złym stanie. Petycja rady została więc odrzucona. Za jej odrzuceniem głosowało 18 radnych. Radny Dariusz Domek, Anna Karolczak i Zdzisław Sell wstrzymali się od głosu. Poza tym, radni zapoznali się ze sprawozdaniem z konsultacji z mieszkańcami miejscowości Gorzeń i Kaźmierowo oraz z informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy w ocenie Straży Miejskiej i Ochotniej Straży Pożarnej. W wolnych głosach radni apelowali m.in. o powiększenie cmentarza w Paterku, konieczność postawienia lustra w rejonie ulicy Piotra Skargi w Nakle, czy o naprawę dróg gruntowych.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (14)

  brawo dla Moniki, w dniu 27-01-2022 13:06:35 napisał:

  Pani Moniko, ma Pani prawo mówić a, ten ktoś od poznawania po czynach sam się zaorał - inflacja, podwyżki, podsłuchy, pandemia,,,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (9)

  Ok, w dniu 27-01-2022 16:03:33 napisał:

  No kolejny raz młoda pocisnęła!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Fan wodza , w dniu 27-01-2022 18:01:54 napisał:

  Która minuta?

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Pisior, w dniu 27-01-2022 18:08:25 napisał:

  Nie kojarzę tego pana z Występu w pisie przed 2015 r. Czyżby kolejny karierowicz?

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Koministyczny PiS , w dniu 27-01-2022 18:55:30 napisał:

  Ten co robił w mroczy A po sex aferze u adasia, zwolniliła się miejscówka to Później w radiu kłamali że Toruń wybiera kierownika, a kierownik przyszły miał wypowiedzenie 3 miesięczne. Po czynach i kłamstwach was poznaliśmy już!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Lody Big MILK 900ml
7,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)