Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

O życiu i działalności dwóch hrabin. Podsumowano projekt

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 8 maja odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego „Moja miejscowość dawniej i #dziś”, który realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkole bez granic”.

Celem jej było realizowanie treści programowych i pozaprogramowych przedszkoli z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tym internetowego komunikatora skype. Projekt poświęcony był życiu i działalności hrabin Anieli Potulickiej i Marii Bnińskiej. Realizowano go w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” – oddział Bnin oraz Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. „Dzieci Potulic”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: w Potulicach - p. wizytator Ewa Jaśkowska, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic” Jacek Kiersznicki, sołtys Grzegorz Ksobick oraz eksperci: p. Teresa Kasprzak i p. Stanisław Rosada. Obecni byli również rodzice dzieci biorących udział w projekcie. W Bninie - Zastępca Wójta Gminy Sadki Piotr Hemmerling, dyrektor Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” p. Dorota Wiśniewska, Przewodnicząca Rady Gminy/ sołtys Barbara Gajewska, eksperci p. Genowefa Szpot, p. Krystyna Czelińska, p. Jerzy Szyperski oraz rodzice.

W programie uroczystości znalazły się wystawa prac plastycznych dotyczących życia i działalności hrabin i krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym. Odbyło się również spotkanie zaprzyjaźnionych przedszkoli na skype, podczas którego podsumowano wiadomości zdobyte przez przedszkolaków. Połączenie odbywało się w systemie videokonferencji, w której uczestniczyła p. wizytator E. Jaśkowska. Autorki projektu dziękują dyrektorom, gościom i rodzicom za poświęcony czas przy realizacji projektu.

Materiał: Wioletta Pasternacka, Iwona Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)