O przyszłości edukacji. Dobra inicjatywa Politechniki Bydgoskiej

fot. powierzone
W czwartek 24 listopada 2022 r. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprosiła na bardzo ciekawe, duże przedsięwzięcie #czyli konferencję pt. „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o edukacji”, w której brali udział m.in. przedstawiciele powiatu nakielskiego: wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią Aleksandra Białka.
Idee konferencji przedstawiła Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. Inż. Małgorzata Gotowska. Wykłady dotyczące przyszłości edukacji, dyskusję o wyzwaniach stojących przed współczesną edukacją, a także dobre praktyki w oświacie i współpracy szkół z firmami różnych branż dopełniła ekspozycja „Novum at schola”, na której przedstawiono wydawnictwa oświatowe, wyposażenie i pomoce dydaktyczne, inicjatywy edukacyjne, zajęcia pokazowe, a na koniec strategiczne działy Politechniki Bydgoskiej.
Bardzo ciekawe było wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy p. Magdaleny Popielewskiej dotyczące m.in. wizerunku szkoły i roli całej społeczności szkolnej w jego kształtowaniu. W trakcie konferencji wyróżniono dyrektorów szkół najbardziej efektywnie współpracujących z Politechniką Bydgoską.
Wśród nagrodzonych była m.in. pani Małgorzata Ciechanowska i ZS CKR w Samostrzelu. Korzyści dla swoich uczniów płynące z tego typu kontaktów zauważa również pani Aleksandra Białka, stąd też udział młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Nakle w tegorocznych „Inżynieraliach” organizowanych przez bydgoską uczelnię.
Warto, by przyszłe edycje tej ważnej, przygotowanej z dużym rozmachem konferencji, odbywały się z dużym udziałem uczniów i nauczycieli szkół z obszaru powiatu nakielskiego.
Materiał: Tomasz Miłowski / wicestarosta nakielski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Prawie rok od wybuchu wojny. Ukraińców mniej, ale nadal są z nami
- Dramatyczne losy Kazimierza Szopińskiego. Cudem przeżył obóz
- Chleb z mąki ze świerszczy. Komisja Europejska zatwierdziła nowy produkt
- Odznaki "Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Nagrodzeni z naszego powiatu
- Rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Mija 78 lat
Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!
(czytaj więcej)Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.
(czytaj więcej)Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!
(czytaj więcej)Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.
(czytaj więcej)