Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

O przyszłości edukacji. Dobra inicjatywa Politechniki Bydgoskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek 24 listopada 2022 r. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprosiła na bardzo ciekawe, duże przedsięwzięcie #czyli konferencję pt. „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o edukacji”, w której brali udział m.in. przedstawiciele powiatu nakielskiego: wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią Aleksandra Białka.

Idee konferencji przedstawiła Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. Inż. Małgorzata Gotowska. Wykłady dotyczące przyszłości edukacji, dyskusję o wyzwaniach stojących przed współczesną edukacją, a także dobre praktyki w oświacie i współpracy szkół z firmami różnych branż dopełniła ekspozycja „Novum at schola”, na której przedstawiono wydawnictwa oświatowe, wyposażenie i pomoce dydaktyczne, inicjatywy edukacyjne, zajęcia pokazowe, a na koniec strategiczne działy Politechniki Bydgoskiej.

Bardzo ciekawe było wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy p. Magdaleny Popielewskiej dotyczące m.in. wizerunku szkoły i roli całej społeczności szkolnej w jego kształtowaniu. W trakcie konferencji wyróżniono dyrektorów szkół najbardziej efektywnie współpracujących z Politechniką Bydgoską.

Wśród nagrodzonych była m.in. pani Małgorzata Ciechanowska i ZS CKR w Samostrzelu. Korzyści dla swoich uczniów płynące z tego typu kontaktów zauważa również pani Aleksandra Białka, stąd też udział młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Nakle w tegorocznych „Inżynieraliach” organizowanych przez bydgoską uczelnię.

Warto, by przyszłe edycje tej ważnej, przygotowanej z dużym rozmachem konferencji, odbywały się z dużym udziałem uczniów i nauczycieli szkół z obszaru powiatu nakielskiego.

Materiał: Tomasz Miłowski / wicestarosta nakielski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)