Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

O dobrych i złych stronach internetu. Wtorkowy wykład dla słuchaczy UTW

fot. L. Bembnista

fot. L. Bembnista

O tym, że mamy na przełomie XX i XXI wieku do czynienia z rewolucją informatyczną, wie chyba każdy.

Wszechobecne komputery, towarzyszące nam praktycznie na wszystkich stanowiskach pracy, w szkołach, w domach, w miejscach rozrywki, a nawet chodzące z nami krok w krok w postaci procesorów wbudowanych w telefony komórkowe – są owocem tej właśnie rewolucji. Informatyka decyduje dziś o tym, jak pracujemy i jak odpoczywamy, a jej rola we wszystkich dziedzinach, w których jest stosowana wciąż rośnie.

W szczególności internet jest czymś więcej, niż po prostu jeszcze jednym środkiem komunikacji. Korzystając z niego na co dzień nie myślimy o zagrożeniach czyhających w cyberprzestrzeni, a już z pewnością nie zakładamy, że nasze bezpieczeństwo zostanie w ten czy inny sposób naruszone.

Podczas wtorkowego wykładu dr Elżbieta Okońska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, mówiła o zagrożeniach płynących z korzystania z sieci ale również o dobrych stronach internetu. Słuchacze okazali duże zainteresowanie zwłaszcza punktem dotyczącym bezpieczeństwa przetwarzania danych. Po wykładzie padło jeszcze wiele pytań, na które dr Okońska chętnie odpowiedziała.

Kolejny wykład po przerwie semestralnej 11 lutego o godz. 16:00. Zapraszamy!

Materiał: L. Bembnista

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)