Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

O bezpieczeństwie podczas ferii. Dzielnicowi przeprowadzili zajęcia

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów w związku ze zbliżającymi się # feriami przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle dzielnicowi. Policjanci rozmawiali z maluchami na temat tego, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Ferie to czas, który część uczniów spędzi w domach, dlatego też policjanci podczas zajęć profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem podczas ferii mówią nie tylko o zabawach na śniegu, ale także o tych niebezpieczeństwach, które mogą spotkać tych wszystkich, którzy feryjny czas spędzą w miejscu zamieszkania.

W minioną środę (22.01.20) mł. asp. Łukasz Szczepaniak i mł. asp. Krystian Jacoszek spotkali się z uczniami kl. 0-III w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle. Podczas pogadanek mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię.

Policjanci wyjaśnili też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (5)

  rtg, w dniu 24-01-2020 17:28:27 napisał:

  Broń mogli zostawić w domu. Nawet przy dzieciach nie mogą sie powstrzymać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Alex, w dniu 24-01-2020 20:44:10 napisał:

  Ja pierdziele, ksiądz też jak idzie na kolędę to zostawia kropidło na plebanii?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jai , w dniu 25-01-2020 00:42:34 napisał:

  Chyba jednak tak. Bo u mnie jak była kolęda to nigdy żaden ksiądz nie miał ze sobą kropidla. Zawsze mam swojej przygotowane z wodą święconą. Jednak policjant na służbie musi być w pełnym umunduruwaniu i wyposazeniu .Ten pierwszy wpis to jakiś bez sensu .

  odpowiedz

  • -1 (1)

  OSIEDLE HR, w dniu 25-01-2020 18:19:24 napisał:

  DWA CW...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Siłownia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pomoc drogowa
Meble łazienkowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)