Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

O bezpieczeństwie pieszych. Młodzież spotkała się z policjantami

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

W filii jednej z bibliotek, nakielscy policjanci spotkali się z# młodzieżą w ramach zajęć feryjnych. Mundurowi przekazali słuchaczom wiele cennych rad, a mowa była przede wszystkim o demoralizacji i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W filii jednej z nakielskich bibliotek młodzież uczestniczy w zajęciach feryjnych, gdzie organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięciach. W ostatnich dniach wizytę im złożyli mundurowi z nakielskiej komendy. Sierż. Monika Sobieszczyk oraz mł. asp. Dawid Sobieszczyk przeprowadzili dla młodzieży spotkanie profilaktyczne, którego główną tematyką była odpowiedzialność prawna nieletnich za łamanie prawa.

Policjanci tłumaczyli, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Informowali od kiedy za łamanie norm społecznych i prawa można ponieść odpowiedzialność, wskazując jednocześnie, że sprawy nieletnich rozpatruje sąd. Nie zabrakło także informacji na temat środków prawnych, jakie sędzia może zastosować wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym i ważnej roli, jaką spełniają różnego rodzaju elementy odblaskowe noszone na odzieży. Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała święcące opaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)