Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 marca 2023

O bezpieczeństwie na terenie powiatu nakielskiego. Posiedzenie na przystani

fot. archiwum

fot. archiwum

16 marca 2023 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się wspólne posiedzenie Komisji #Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obradom przewodniczył Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski. W spotkaniu uczestniczył także Tomasz Miłowski – Wicestarosta Nakielski.

Podczas posiedzenia przedstawiona została informacja na temat stanu bezpieczeństwa powodziowego na terenie powiatu nakielskiego. Informację przedstawiła Pani Agnieszka Siłacz – Zastępca Dyrektora ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

Następnie członkowie komisji i zespołu po zapoznaniu się z informacją przedstawioną przez Pana Rafała Makarewicza – Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, pozytywnie ocenili stan porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu nakielskiego. Ponadto Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie oceniła pracę Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W ramach powyższego tematu informację o działalności Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią przedstawił jej komendant Pan Roman Frąckowiak. Podczas posiedzenia Starosta Nakielski zaznaczył, że oprócz nakielskiej straży miejskiej, na terenie powiatu nakielskiego funkcjonują także Straż Miejska w Mroczy oraz Straż Gminna w Sadkach.

Podczas posiedzenia omówiono działania prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu nakielskiego. Informację w tej sprawie przedstawił Pan Sebastian Kozłowski – podinspektor w Referacie Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Następnie członkowie komisji i zespołu po zapoznaniu się z informacją Pana Sławomira Murawskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, pozytywnie ocenili stan bezpieczeństwa pożarowego i związanego z innymi zadaniami wykonywanymi przez Straż Pożarną na terenie powiatu nakielskiego. Ponadto Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie oceniła pracę Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią.

Komisja i zespół zapoznały się także z informacjami z realizacji w 2022 roku Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2022 – 2024 pn. Bezpieczny Powiat Nakielski.

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)