Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2022

OSP Potulice i przyjaciele dla Kubusia. Chłopiec odwiedził jednostkę

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejna akcja i kolejna pomoc niesiona przez naszych strażaków oraz zaprzyjaźnione instytucje !

Kubuś Wiśniewski przyszedł na świat 22 marca 2019 roku i od tego momentu zmaga się z agenezją ciała modzelowatego. Jest to wada Odśrodkowego Układu Nerwowego i oznacza brak spoiwa, który łączy obie półkule mózgowe. Kuba jest opóźniony w rozwoju i niestety z miesiąca na miesiąc różnica rozwojowa jest coraz bardziej widoczna.

Od urodzenia jest pod opieką różnych specjalistów, a od trzeciego miesiąca życia przechodzi rehabilitację. Cały tydzień zajęć zbliża go bardzo małymi krokami do lepszego życia.

Poznając historię Kubusia zdecydowaliśmy ruszyć z pomocą! Dzięki wsparciu naszych przyjaciół zorganizowaliśmy podczas spotkania andrzejkowego szereg licytacji, które miały na celu wsparcie w rehabilitacji Kubusia ! Udało się zebrać sporą kwotę pieniążków, które z pewnością pozwolą Kubusiowi dążyć do lepszego życia.

W dniu wczorajszym Kubuś wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz Babcią odwiedzili naszą jednostkę. Był zachwycony błyskami świateł samochodu pożarniczego oraz z zachwytem patrzył na sprzęt, który pokazaliśmy. Miło było widzieć uśmiech i szczęście na Jego twarzy!

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję oraz za przekazane przedmioty na licytację:
- Zakład Karny w Potulicach
- Gmina Nakło nad Notecią
- MTB Trzebińscy sp.j.
- Starostwo Powiatowe Nakło
- Sztos Barber Shop Nakło nad Notecią
- Komendant Gminy jednostek OSP z terenu Gminy Nakło nad Notecią
- Komendant Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią
- Warsztat Samochodowy Krzysztof Świerczek z Występu
- Salon fryzjerski "Olfryz" Potulice

Zachęcamy do przekazania 1 % dla Kubusia !
Numer KRS : 0000037904 , a w polu INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
36978 WIŚNIEWSKI JAKUB NAKŁO NAD NOTECIĄ

Materiał: Mikołaj Reczkowski / Z-ca Naczelnika OSP Potulice

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 43 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)