Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 maja 2020

Nowych zakażeń nie przybywa. Są za to kolejni ozdrowieńcy

Wszystko wskazuje na to, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego koronawirus #odpuszcza. Nowych zakażeń nie przybywa, a jedynie kolejne osoby zdrowieją, co jest dobrą informacją.

Wczoraj Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o kolejnych 13 ozdrowieńcach w województwie, dzisiaj do grona ozdrowieńców również dołączyły 4 osoby.

Stan na dzień: 31.05.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 594
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 1306
- liczba osób objętych nadzorem –37
- liczba ozdrowieńców – 478
- liczba zgonów – 46
- liczba pobranych próbek – 40 805

Czy jednak to oznacza, że możemy przestać być ostrożni? Oczywiście, że nie. Nadal powinniśmy często myć ręce, dezynfekować powierzchnie dotykowe, nosić maseczki w miejscach, w których, jest to od 30 maja konieczne. Należy także zachowywać 2-metrowy odstęp od innych osób.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa hal
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)