Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Nowy budynek biblioteki w planach. PiMBP stara się o dofinansowanie

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak już wiadomo, Nakielskie Centrum Kultury i Biblioteki w Nakle nie powstanie, ale #jest plan na budowę oddzielnego budynku. Potrzebne jest jednak dofinansowanie.

Obiekt ma powstać na terenie przy NOK, od strony, ostatnio okrojonego na rzecz parkingu, parku Sobieskiego.  – Obiekt będzie bezpośrednio przylegał do ściany ośrodka kultury wzdłuż płotu, będzie przestawiony plac zabaw, generalnie obiekt w obręb parku nie wejdzie. Ze strony parku będzie istniała możliwość korzystania z biblioteki, co stworzy kolejne dobre miejsce do różnego rodzaju działań kulturalnych. Wejście do obiektu będzie możliwe zarówno od strony parku, jak i bezpośrednio z ośrodka kultury. W ramach innego projektu powstaną szatnie, toalety i będą one służyć i ośrodkowi, i bibliotece - informował burmistrz. A co z filią dziecięcą na ulicy Bartkowskiego i czytelnią na Dąbrowskiego? Czy zostaną zlikwidowane, kiedy powstanie nowa biblioteka? Jak poinformował pełniący obowiązki dyrektora PiMBP Mariusz Skoczek, do nowego budynku zostanie przeniesiona filia na Bartkowskiego, gdyż stan obecnego jest zły. Pod znakiem zapytania stoi natomiast kwestia czytelni na ul. Dąbrowskiego - Są różne głosy, część osób byłaby zainteresowana, żeby ta placówka została ze względu na to, że mieści się w dogodnym miejscu. Nie ma jeszcze decyzji, jesteśmy w trakcie konsultowania z pracownikami, słucham też głosów mieszkańcom – wyjaśnił Mariusz Skoczek.

Jednak, by nowy obiekt został wybudowany, potrzebne jest dofinansowanie. W tym celu podczas ostatniej sesji Rady Gminy podejmowano uchwałę w sprawie przekazania w formie darowizny działki położonej tuż przy Nakielskim Ośrodku Kultury na rzecz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle. Pozwoli to PiMBP na uzyskanie większej ilości punktów przy ubieganiu się o dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do budowy budynku. Burmistrz Napierała podkreślił, że, przy ubieganiu się o pieniądze istotne jest, by działka, na której ma powstać budynek, należała do biblioteki. Jak informował włodarz, wcześniej nie było możliwości wydzielenia działki na rzecz biblioteki, gdyż park jest po rewitalizacji i posiada 5-letni okres trwałości wydatkowanych środków unijnych. Obecnie jest to możliwe. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

Ankieta

Czy budowa nowego budynku biblioteki obok NOK-u to dobry pomysł?

 • Tak
  0.0%
 • Nie
  0.0%
 • Nie mam zdania
  0.0%


Oceń artykuł: 8 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (16)

  Internautka, w dniu 21-05-2019 16:15:46 napisał:

  Lepiej zadbajcie o wieksza ilosc zieleni w miescie a nie kolejny beton stawiajcie bo za pare lat kolejne pokolenia drzewa beda widzialy w ksiazkach albo w rezerwatach

  odpowiedz

  • 9 (9)

  nakielanin, w dniu 21-05-2019 16:22:24 napisał:

  Plac zabaw komuś przeszkadza. To gdzie iść z dziećmi.tam jest dobre miejsce w cieniu żeby z maluchem posiedzieć beton i tyle. Co do mickiewicza to już słów brakuje. Trzeba omijać studzienki. Jak kiedyś wyrzuci samochodem na chodnik to będzie tragedia bo kierowcy i tak pędzą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Zenek martyniuk , w dniu 21-05-2019 16:36:48 napisał:

  Jakby chcieli usunąć plac zabaw to moża oddać do trzeciewnicy tam dzieci nie mają wcale.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Nakielanin, w dniu 21-05-2019 17:09:07 napisał:

  wszystko ma się ku temu aby sprywatyzować bibliotekę. ktoś dobrze myśli żeby biblioteka miała swój grunt. ten kto to wymyślił widać że zadbał o szczegół związany z gruntem,mniejszy podatek a w późniejszym okresie po prywatyzacji nie będzie musiał użerać się z gminą o czynsz lub dzierżawę gruntową,która mogłaby być bardzo wysoka. drodzy włodarze zastanówcie się co wy robicie! czy naprawdę ktoś wam już rozum odebrał? czy żądza pieniądza już was dopadła?

  odpowiedz

  • 13 (13)

  były księgowy , w dniu 21-05-2019 18:47:18 napisał:

  Po tym burmistrzu Nakło z długów się nie podniesie

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Wiosna, w dniu 21-05-2019 21:23:11 napisał:

  Bo władze które teraz rządzą, uważają że plac zabaw nie ma w obecnym czasie racji bytu. Skoro i tak prawie każdy dzieciak siedzi z nosem w smartfon- nie, tablecie czy innym ustrojstwu

  odpowiedz

  • 8 (8)

  www, w dniu 21-05-2019 21:38:45 napisał:

  boże zmiłuj się nad nimi daj włodarzom trochę rozumu

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ajek, w dniu 22-05-2019 09:56:07 napisał:

  Jak dobrze, że pozostaje bez zmian...I ten pomysł to kolejny wymysł...brak słów na to wszystko

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Ala, w dniu 22-05-2019 12:22:00 napisał:

  Ich już do reszty po.....!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Gosia, w dniu 22-05-2019 12:45:04 napisał:

  Ile znowu drzew wytniecie?

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Momo , w dniu 22-05-2019 17:09:56 napisał:

  Po co komu biblioteka szkoda na to kasy tyle mieszkań wolnych w Nakle wyremontować to i dac ludzia co nie mają gdzie mieszkać na to kasę przeznaczyć lepiej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Goltzmankranc, w dniu 22-05-2019 17:38:16 napisał:

  Znowu bank postawią w centrum zamiast biblioteki.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mama, w dniu 23-05-2019 15:43:07 napisał:

  Dlaczego plac zabaw jest już teraz zamknięty na kłódkę??? Ktoś wie???

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Krzesło młodzieżowe
Wypożyczalnia samochodów
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)