Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2022

Niska temperatura nie przeszkodziła w wizycie. Przedszkolaki w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Mimo niskiej temperatury dzielne Jeżyki, Misiaczki i małe Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka przybyły do Biblioteki Dziecięcej.

Na rozgrzanie zatańczyliśmy do Mikołajowej Piosenki. Dzieci wysłuchały opowiadania „Krecik i sanki” oraz opowiedziały jak można bawić się na śniegu i co im się z zimą kojarzy. Nawiązaliśmy też do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie  z zagadkami. Motylki pokolorowały portret Świętego Mikołaja, a Jeżyki i Misiaczki  wykonały piękne ozdoby choinkowe. Dzięki temu biblioteczna choinka stała się kolorowa i wesoła, a pod nią dzieci znalazły drobny upominek.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)