Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2019

Niezwykły wieczór w Staszicu. 14 edycja Koncertu dla Rodziców

fot.pow

fot.pow

Dnia 21.02.2019r odbyła się 14. edycja Koncertu dla Rodziców.# 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości skłoniła organizatorów do powrotu do lat 20 i 30 ubiegłego stulecia.

Goście zostali zaproszeni do przedwojennej kawiarni Czarny Kot. Piosenki lat międzywojnia m.in.: „Sexapil”, „Ada to nie wypada”, „Ta ostatnia niedziela” stworzyły piękną historię, a stroje z epoki, charakteryzacja aktorów, choreografia i scenografia przemieniły przedstawienie w minimusical.

W konwencji starego kina utrzymana była prezentacja, w której przedstawieni zostali wyróżniający się uczniowie. Przybyli na uroczystość  rodzice, Starosta powiatu nakielskiego Tadeusz Sobol, Wicestarosta powiatu nakielskiego Tomasz Miłowski, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Sobala, nauczyciele, uczniowie mieli także okazję obejrzeć przygotowany przez Szkolną Grupę Filmową materiał przypominający historię szkoły oraz zorganizowaną w ramach projektu „Równolatkowie  Niepodległej” wystawę. Spotkaniu towarzyszyła radosna i ciepła atmosfera, która sprzyjała rozmowom przy kawie i słodkościach. Goście chętnie wpisywali się do szkolnej kroniki i ucharakteryzowani na styl epoki pozowali do pamiątkowych zdjęć.

materiał: Justyna Narożna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)