Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Niezwykła okoliczność spotkania. 25-lecie istnienia powiatu

fot. Powiat Elbe - Elster

fot. Powiat Elbe - Elster

W niedzielę, 6 stycznia w Bad Liebenwerda, w Niemczech, miało miejsce spotkanie przedstawicieli # partnerskich powiatów Elbe-Elster, Markischer Kreis, nakielskiego i raciborskiego. Była to niezwykła okoliczność, gdyż w tym roku niemiecki powiat obchodzi jubileusz 25 lat istnienia.

Delegacje reprezentowane przez starostę nakielskiego – Tadeusza Sobola, raciborskiego – Grzegorza Swobodę, oraz starostów niemieckich powiatów Christiana Heinricha Jaschinskiego (Elbe-Elster) oraz Thomasa Gemke (Märkischer Kreis) spotkały się w kościele pw. Św. Mikołaja. Wydarzenie rozpoczął wspaniały koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, która zaprezentowała najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej Straussa, Mozarta i Mahlera. Goście mieli także możliwość wysłuchania recitalu sopranistki Nadine Lehner i klarnecisty Dawida Orłowskiego.

Po koncercie przyszedł czas na bardziej oficjalną część spotkania – wręczenie listów i pamiątek jubileuszowych. Starosta Nakielski wraz z Przewodniczącą Komisji Edukacji Promocji i Sportu Rozalią Wencel podziękowali za lata owocnej współpracy między naszymi powiatami i wyrazili chęć pielęgnowania naszych przyjaznych kontaktów. Spotkanie było także okazją do rozmów dotyczących zbliżających się tegorocznych obchodów 20 lat współpracy między powiatem nakielskim i Elbe-Elster.

materiał: P. Zmarzły

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)