Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Niezapomniany wyjazd. Uczniowie ze Staszica w stolic Wielkiej Brytanii

W dniach od 10 do 13 września młodzież należąca do grupy teatralnej The English Drama Club przy Zespole Szkół im. S. Staszica zwiedziła stolicę Wielkiej Brytanii.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie długim spacerem wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Opactwo      i pałac  westminsterski, Londyńska Tower i Tower Bridge to tylko niektóre z zabytków, które udało się zobaczyć już pierwszego dnia. Podczas pobytu w Londynie młodzież miała również okazję udać się do muzeum figur woskowych Madame Tussauds, co okazało się prawdziwą atrakcją. Wspaniała letnia pogoda pozwoliła na  odpoczynek w pięknych londyńskich parkach okalających pałac Buckingham. Niestety, królowej Elżbiety II nie udało się zobaczyć. Dokładna relacja z wyjazdu znajduje się na fanpage’u  grupy.

Wyjazd ten był zwieńczeniem projektu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. W tym roku koło teatralne wystawiło sztukę zatytułowaną „Keeping up appearances”. Sztukę obejrzeli nie tylko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, klasy trzeciej gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Grupa po raz pierwszy udała się ze swoim spektaklem do Bydgoszczy, gdzie, przy współpracy z Klubem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zaprezentowała się przed uczniami I i IV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego.

The English Drama Club działa już od czterech lat i każdego roku opiekunowie koła uzyskują dofinansowanie na realizację swoich zadań od Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Fundacji Wspierania Edukacji im. Ks. S. Staszica. W tym roku inicjatywę tę wsparli również sponsorzy z zewnątrz. Do przedsiębiorstwa 4 Line  dołączył Zakład Usług Komunalnych  Juliusz i Roman Pilarscy oraz przedsiębiorcy zrzeszeni w Business Network International Prestige w Nakle n. Notecią.

Uczniowie należący do koła oraz ich opiekunowie pragną serdecznie podziękować za przekazane im fundusze. To dzięki tak wysokiemu wsparciu, wyjazd do Londynu mógł stać się rzeczywistością.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)