Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
03 października 2017

Nietypowa wizyta. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem

fot. pow.

fot. pow.

29 września do Przedszkola „Donald” a dokładnie do naszego ogródka # przedszkolnego zawitali niecodzienni goście – Mieszko i Kokolino.

To dwie urodziwe alpaki. Hodowcy wyjawili nam kilka ciekawostek związanych z tymi zwierzętami. Zamieszkują one górzyste tereny Ameryki Południowej. Swoim wyglądem przypominają nieco lamę, ale są znacznie mniejsze.

Mają trzy żołądki, a ich przysmakiem są marchewki. Przedszkolaki usłyszały, że żadne ze zwierząt na świecie nie występuje w tylu naturalnych kolorach co alpaki. Uznaje się, że ich wełna występuje w 22 głównych kolorach oraz wielu odcieniach. Jest ona bardzo cenna.

Nasi milusińscy byli pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości.

Można było zauważyć, iż zwierzęta szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Może o tym świadczyć fakt, iż alpaki są niezwykle pomocne w różnego rodzaju rehabilitacjach i terapiach stosowanych u dzieci. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy i karmiliśmy alpaki. Mamy nadzieję, że Mieszko i Kokolino jeszcze odwiedzą nasze przedszkole.

materiał: Małgorzata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)