Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
03 października 2017

Nietypowa wizyta. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem

fot. pow.

fot. pow.

29 września do Przedszkola „Donald” a dokładnie do naszego ogródka # przedszkolnego zawitali niecodzienni goście – Mieszko i Kokolino.

To dwie urodziwe alpaki. Hodowcy wyjawili nam kilka ciekawostek związanych z tymi zwierzętami. Zamieszkują one górzyste tereny Ameryki Południowej. Swoim wyglądem przypominają nieco lamę, ale są znacznie mniejsze.

Mają trzy żołądki, a ich przysmakiem są marchewki. Przedszkolaki usłyszały, że żadne ze zwierząt na świecie nie występuje w tylu naturalnych kolorach co alpaki. Uznaje się, że ich wełna występuje w 22 głównych kolorach oraz wielu odcieniach. Jest ona bardzo cenna.

Nasi milusińscy byli pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości.

Można było zauważyć, iż zwierzęta szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Może o tym świadczyć fakt, iż alpaki są niezwykle pomocne w różnego rodzaju rehabilitacjach i terapiach stosowanych u dzieci. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy i karmiliśmy alpaki. Mamy nadzieję, że Mieszko i Kokolino jeszcze odwiedzą nasze przedszkole.

materiał: Małgorzata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)