Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
03 października 2017

Nietypowa wizyta. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem

fot. pow.

fot. pow.

29 września do Przedszkola „Donald” a dokładnie do naszego ogródka # przedszkolnego zawitali niecodzienni goście – Mieszko i Kokolino.

To dwie urodziwe alpaki. Hodowcy wyjawili nam kilka ciekawostek związanych z tymi zwierzętami. Zamieszkują one górzyste tereny Ameryki Południowej. Swoim wyglądem przypominają nieco lamę, ale są znacznie mniejsze.

Mają trzy żołądki, a ich przysmakiem są marchewki. Przedszkolaki usłyszały, że żadne ze zwierząt na świecie nie występuje w tylu naturalnych kolorach co alpaki. Uznaje się, że ich wełna występuje w 22 głównych kolorach oraz wielu odcieniach. Jest ona bardzo cenna.

Nasi milusińscy byli pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości.

Można było zauważyć, iż zwierzęta szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Może o tym świadczyć fakt, iż alpaki są niezwykle pomocne w różnego rodzaju rehabilitacjach i terapiach stosowanych u dzieci. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy i karmiliśmy alpaki. Mamy nadzieję, że Mieszko i Kokolino jeszcze odwiedzą nasze przedszkole.

materiał: Małgorzata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)