Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
03 października 2017

Nietypowa wizyta. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem

fot. pow.

fot. pow.

29 września do Przedszkola „Donald” a dokładnie do naszego ogródka # przedszkolnego zawitali niecodzienni goście – Mieszko i Kokolino.

To dwie urodziwe alpaki. Hodowcy wyjawili nam kilka ciekawostek związanych z tymi zwierzętami. Zamieszkują one górzyste tereny Ameryki Południowej. Swoim wyglądem przypominają nieco lamę, ale są znacznie mniejsze.

Mają trzy żołądki, a ich przysmakiem są marchewki. Przedszkolaki usłyszały, że żadne ze zwierząt na świecie nie występuje w tylu naturalnych kolorach co alpaki. Uznaje się, że ich wełna występuje w 22 głównych kolorach oraz wielu odcieniach. Jest ona bardzo cenna.

Nasi milusińscy byli pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości.

Można było zauważyć, iż zwierzęta szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Może o tym świadczyć fakt, iż alpaki są niezwykle pomocne w różnego rodzaju rehabilitacjach i terapiach stosowanych u dzieci. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy i karmiliśmy alpaki. Mamy nadzieję, że Mieszko i Kokolino jeszcze odwiedzą nasze przedszkole.

materiał: Małgorzata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)