Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczął się Wielki Tydzień

fot. BG

fot. BG

Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii najważniejszy dla katolików czas Wielkiego Tygodnia. #To dzień radosny, obchodzony na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie był witany jako król żydowski.

W kościołach odprawiane są msze święte, podczas których święcone są palmy. Tak było także dzisiaj w parafii pw. św. Stanisława BM w Nakle.

Po Niedzieli Palmowej poniedziałek, wtorek i środa są dniami, w których celebruje się sakrament pojednania. Następnie obchodzone jest Triduum Paschalne trwające od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (24)

  Myślący, w dniu 14-04-2019 16:29:50 napisał:

  i te złudne tłumy, ta społeczność nigdy nie zmądrzeje ktoś mi wytłumaczy po co chodzić do kościoła?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (10)

  Ewa, w dniu 14-04-2019 23:24:55 napisał:

  Chciałabym odpowiedzieć "Myślącemu" na pytanie po co chodzę do Kościoła 1.bo pragnę uczestniczyć w Eucharystii i się Nią umacniać 2. modlić się we wspólnocie 3.słuchać i rozważać Słowo Boże 4. wzbogacać swoja duchowość 5.w chwilach ciszy adorować Najświętszy Sakrament, co jest okazją do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem, momentem danym na to aby prosić, dziękować i uwielbiać Boga. Można by wiele o tym mówić, ale dopóki człowiek nie zaangażuję się całym sobą w te praktyki religijne nigdy nie doświadczy łask jakie one z sobą niosą. "Nie samym chlebem żyje człowiek..." Mt.4,4. Pomodlę się za Ciebie, abyś znalazł swoja odpowiedź na to pytanie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Wulkanizacja
Mikrodermabrazja
Stół z blatem szklanym + krzesła
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Siłownia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)