Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2017

Nie udało się doprowadzić do tie-breaka. Trzy punkty dla Stali

9 grudnia, Womix NTS Trójka Nakło rozegrał swoje kolejne spotkanie w ramach II ligi PZPS. #Tym razem do Nakła przyjechał dobrze znany zespół Stali Grudziądz – wicelidera tabeli. Nakielanie przegrali 3:1, mimo ambitnej walki do końca nie udało się doprowadzić do tie-breaka.

W I secie od początku goście rozpoczęli od bardzo mocnej i skutecznej zagrywki, co przyniosło im prowadzenie 8:1. Podopieczni Piotra Gabrycha grali praktycznie bezbłędnie i cały czas powiększali swoją przewagę (14:3, 19:5). Nakielanie mieli znaczne problemy ze skutecznością na siatce, natomiast grudziądzanie realizowali cały czas swoją taktykę w postaci mocnych zagrywek i dzięki temu wygrali tego seta do 8.

W drugiej odsłonie Stal rozpoczęła bardzo podobnie jak w pierwszym. Mocna zagrywka i wysoka skuteczność na siatce pozwoliła im objąć prowadzenie 2:8. Później nakielanie zerwali się do odrabiania strat i zmniejszyli przewagę Stali do 3 punktów (9:12). Kolejne akcje trwały punkt za punkt do stanu 14:18. Kolejne 4 punkty zdobył Grudziądz i wyszedł na 8-punktowe prowadzenie. NTS dzielnie walczył do końca, lecz do końca seta zdołał zdobyć tylko 20 punktów.

W trzeciej partii od początku nawiązała się walka punkt za punkt (3:3,6:6). Lepszy okres gry zawodników z Grudziądza doprowadził ich do 5 punktowego prowadzenia 10:15. W kolejnych 7 akcjach Womix zdobył aż 6 punktów i doprowadził do remisu 16:16. Podopieczni Kacpra Zielińskiego nie zwalniali tempa i wyszli na prowadzenie 22:20. Stal doprowadziła do remisu 23:23, a nawet do piłki meczowej przy stanie 23:24. Nakielanie nie poddali się. Obronili piłkę meczową, i po okresie walki punkt za punkt (26:26, 27:27) Womix był górą w tym secie i wygrywając go do 30:28!

W początkowej fazie IV seta żadna z drużyn nie zdołała zdobyć dwupunktowej przewagi do stanu 16:16. W kolejnych dwóch akcjach górą byli zawodnicy Piotra Gabrycha. NTS odrobił straty doprowadzając do remisu 20:20. Końcówka seta należała jednak do gości z Grudziądza i to oni wygrali tego seta do 21, a całe spotkanie 3:1.

MVP spotkania: Mateusz Osiak (Stal Grudziądz)

Po meczu Kacper Zieliński powiedział: „Grudziądz zaczął spotkanie bardzo dobrze, wykorzystywali kontry i grali prawie bezbłędnie, przez co my nie weszliśmy dobrze w mecz. Drugi set był w naszym wykonaniu troszeczkę lepszy, ale na Grudziądz nie wystarczyło. W trzeciej odsłonie walczyliśmy do końca i wygraliśmy tą partię. Oczywiście, nie obyło się bez głupich błędów, ale taka jest siatkówka, wszystkich błędów nie da się wyeliminować. W 4 secie, mimo prowadzenia, nie udało się wygrać. Gracze z Grudziądza popełniali błędy, które na nich trochę wymusiliśmy i nasza gra wyglądała całkiem dobrze, niestety przeciwnik zaczął grać więcej środkiem i atakował na takim pułapie, że nie byliśmy w stanie ich zatrzymać. Meczu nie rozpatruje w kategoriach porażki, bo mimo tego że w 1 secie dostaliśmy przysłowiowe baty, to nie zwiedziliśmy głów i walczyliśmy dalej. Nie udało się, szkoda, myślimy już o następnym meczu i o tym, żeby w końcu przełamać pasmo porażek".

WOMIX NTS Trójka Nakło – KS Stal Grudziądz 1:3 (8:25, 20:25, 30:28, 21:25)

WOMIX: Wołowicz Mateusz (4), Kozłowski Wojciech (kpt.) (12), Dominik Zieliński (20), Marchenko Denys (10), Świtalski Maciej, Zieliński Piotr (3), Kiersznicki Mateusz (L) oraz Kurowski Patryk(1), Majewski Jakub, Wnuk Waldemar.

Aktualnie WOMIX NTS Trójka Nakło zajmuje 6 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.

16 grudnia WOMIX NTS Trójka Nakło rozegra ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Do Nakła przyjedzie SPS Dragon Dobre. W pierwszym meczu nakielanie wygrali na wyjeździe 3:0.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki. Początek spotkania wyjątkowo o godzinie 16:00 w hali ZSP nr 3 w Nakle.