Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Nauka w praktyce. Studenci bydgoskiej uczelni z wizytą w ZK Potulice

fot. mjr Krzysztof Ksobiak

fot. mjr Krzysztof Ksobiak

W Zakładzie Karnym w Potulicach w ramach realizowania zajęć z prawa karnego #wykonawczego odbyła się wizyta studentów z Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Wizyta studyjna

Grupa studentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy miała okazję zobaczyć pracę funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz zapoznać się z topografią jednostki penitencjarnej. Wizyta studyjna miała na celu m.in. ukazanie w praktyce podstawowych zasad regulujących wykonywanie tymczasowego aresztowania i odbywania kary pozbawienia wolności oraz działań funkcjonariuszy Służby Więziennej zapewniających bezpieczeństwo i porządek w zakładzie karnym.

Przebieg wizyty

W trakcie wizyty goście mieli możliwość zobaczenia budynków i cel mieszkalnych, zapoznali się ze specyfiką pełnienia służby w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Ukazano także jak ważnym środkiem oddziaływania penitencjarnego i formą aktywizacji jest zatrudnienie osób pozbawionych wolności - studenci zobaczyli jak skazani pracują w hali produkcyjnej Hjort Knudsen Polen znajdującej się na terenie Zakładu Karnego w Potulicach.

materiał: ppor. Michalina Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)