Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Nauka w praktyce. Studenci bydgoskiej uczelni z wizytą w ZK Potulice

fot. mjr Krzysztof Ksobiak

fot. mjr Krzysztof Ksobiak

W Zakładzie Karnym w Potulicach w ramach realizowania zajęć z prawa karnego #wykonawczego odbyła się wizyta studentów z Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Wizyta studyjna

Grupa studentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy miała okazję zobaczyć pracę funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz zapoznać się z topografią jednostki penitencjarnej. Wizyta studyjna miała na celu m.in. ukazanie w praktyce podstawowych zasad regulujących wykonywanie tymczasowego aresztowania i odbywania kary pozbawienia wolności oraz działań funkcjonariuszy Służby Więziennej zapewniających bezpieczeństwo i porządek w zakładzie karnym.

Przebieg wizyty

W trakcie wizyty goście mieli możliwość zobaczenia budynków i cel mieszkalnych, zapoznali się ze specyfiką pełnienia służby w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Ukazano także jak ważnym środkiem oddziaływania penitencjarnego i formą aktywizacji jest zatrudnienie osób pozbawionych wolności - studenci zobaczyli jak skazani pracują w hali produkcyjnej Hjort Knudsen Polen znajdującej się na terenie Zakładu Karnego w Potulicach.

materiał: ppor. Michalina Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)