Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Nauka poprzez zabawę. Dzień Matematyki w przedszkolu

fot. A. Mróz

fot. A. Mróz

Matematyka to matka wszystkich nauk, otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które # przypada 12 marca.

Aby uczcić ten dzień w grupie Biedronki zorganizowany został Dzień matematyki. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach matematycznych z wykorzystaniem kolorowych kubków, patyczków, poznały chińską układankę – tangram oraz utrwaliły nazwy i kształty figur geometrycznych składając pajaca.

Dzieci doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami ze świata matematyki, co sprawiło, iż na ich twarzach pojawił się uśmiech. Celem zajęć było: stymulowanie rozwoju aktywności dzieci poprzez stosowanie różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabycia umiejętności matematycznych oraz wyzwalanie pozytywnych emocji na rozwinięcie zainteresowania światem matematyki.

materiał: A. Mróz Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)