Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Nauka kodowania.Uczniowie poznali nowinki informatyczne

fot. pow.

fot. pow.

5 października rozpoczęła się 7 edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Jest, to wydarzenie społeczne świętowane w całej Europie, postanowiliśmy się również do niego dołączyć. Poszerzyć i promować  kompetencje z zakresu programowania, które będą dla nas przydatne w dorosłym życiu. Postanowiliśmy potraktować to nie tylko jako naukę ale przed wszystkim świetną zabawę.
W środę 16 października w ZSP w Ślesinie, na lekcji informatyki obejrzeliśmy sobie, krótkie filmiki dotyczące programowania i jego przydatności w życiu oraz zapoznaliśmy się z kilkoma nowinkami w informatyce. Natomiast na godzinie wychowawczej odbył się Turniej Gier Planszowych. Podzieliliśmy się na zespoły i rozpoczęła się świetna zabawa z szachami, warcabami i Bystrym Oczkiem. Znaleźli się też fani gry „Na ryb” i „Na tropach przyrody”. Rywalizacja, ale też dużo śmiechu, czas mijał szybko, niestety zadzwonił dzwonek i trzeba było kończyć.
Na kolejnej lekcji informatyki planujemy spotkanie z godziną kodowania na komputerach. Mamy nadzieję, że nauka kodowania pomoże nam zrozumieć otaczający nas świat, który nieustannie się zmienia. Nasze wydarzenie zgłosiliśmy na stronie: www.codeweek.eu/events.

materiał: mgr M. Mistrzak i kl.7

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.


Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)