Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Nauka kodowania.Uczniowie poznali nowinki informatyczne

fot. pow.

fot. pow.

5 października rozpoczęła się 7 edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Jest, to wydarzenie społeczne świętowane w całej Europie, postanowiliśmy się również do niego dołączyć. Poszerzyć i promować  kompetencje z zakresu programowania, które będą dla nas przydatne w dorosłym życiu. Postanowiliśmy potraktować to nie tylko jako naukę ale przed wszystkim świetną zabawę.
W środę 16 października w ZSP w Ślesinie, na lekcji informatyki obejrzeliśmy sobie, krótkie filmiki dotyczące programowania i jego przydatności w życiu oraz zapoznaliśmy się z kilkoma nowinkami w informatyce. Natomiast na godzinie wychowawczej odbył się Turniej Gier Planszowych. Podzieliliśmy się na zespoły i rozpoczęła się świetna zabawa z szachami, warcabami i Bystrym Oczkiem. Znaleźli się też fani gry „Na ryb” i „Na tropach przyrody”. Rywalizacja, ale też dużo śmiechu, czas mijał szybko, niestety zadzwonił dzwonek i trzeba było kończyć.
Na kolejnej lekcji informatyki planujemy spotkanie z godziną kodowania na komputerach. Mamy nadzieję, że nauka kodowania pomoże nam zrozumieć otaczający nas świat, który nieustannie się zmienia. Nasze wydarzenie zgłosiliśmy na stronie: www.codeweek.eu/events.

materiał: mgr M. Mistrzak i kl.7

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.


Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)