Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Nauka i integracja. Uczniowie dwóch klas udali się do Torunia

fot. I LO Nakło

fot. I LO Nakło

Klasy I angielska i I politechniczna z I LO Nakło udały się 4 grudnia 2019r. do Torunia. #W programie wyjazdu znalazł się wykład dr Zdzisława Preisnera, który jest wykładowcą WSB w Toruniu oraz znanym podróżnikiem.

Po zajęciu miejsc w sali wykładowej wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat Islandii oraz obejrzeliśmy prezentację z ostatniej wyprawy pana Preisnera. Motto „poczuj *zrozum”, które wita zwiedzających wprowadza nas w świat postrzegania rzeczywistości innymi zmysłami niż wzrok. Zwiedziliśmy galerię niewidzialnych obrazów, wzięliśmy udział w warsztatach rysowania w ciemności oraz zwiedziliśmy z przewodnikami „niewidzialny dom”. Pobyt w tego typu muzeum pozwolił nam znaleźć się w świecie osób niewidomych i uwrażliwił nas na ich problemy. Poznaliśmy także współczesne wynalazki, które ułatwiają życie osób niewidomych.

Następnie zwiedzaliśmy Toruń z przewodnikiem. Na trasie zwiedzania znalazł się m.in. Dom Kopernika. Czas spędzony w Toruniu pozwolił nam się lepiej poznać oraz rozwinąć naukowo. Był to dzień spędzony w miłej atmosferze. Dziękujemy naszym wychowawczyniom, paniom Romanie Jelińskiej i Rozalii Wencel za zaplanowanie programu wyjazdu opiekę podczas wycieczki.

Materiał: Rozalia Wencel i Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)