Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Nauka i integracja. Uczniowie dwóch klas udali się do Torunia

fot. I LO Nakło

fot. I LO Nakło

Klasy I angielska i I politechniczna z I LO Nakło udały się 4 grudnia 2019r. do Torunia. #W programie wyjazdu znalazł się wykład dr Zdzisława Preisnera, który jest wykładowcą WSB w Toruniu oraz znanym podróżnikiem.

Po zajęciu miejsc w sali wykładowej wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat Islandii oraz obejrzeliśmy prezentację z ostatniej wyprawy pana Preisnera. Motto „poczuj *zrozum”, które wita zwiedzających wprowadza nas w świat postrzegania rzeczywistości innymi zmysłami niż wzrok. Zwiedziliśmy galerię niewidzialnych obrazów, wzięliśmy udział w warsztatach rysowania w ciemności oraz zwiedziliśmy z przewodnikami „niewidzialny dom”. Pobyt w tego typu muzeum pozwolił nam znaleźć się w świecie osób niewidomych i uwrażliwił nas na ich problemy. Poznaliśmy także współczesne wynalazki, które ułatwiają życie osób niewidomych.

Następnie zwiedzaliśmy Toruń z przewodnikiem. Na trasie zwiedzania znalazł się m.in. Dom Kopernika. Czas spędzony w Toruniu pozwolił nam się lepiej poznać oraz rozwinąć naukowo. Był to dzień spędzony w miłej atmosferze. Dziękujemy naszym wychowawczyniom, paniom Romanie Jelińskiej i Rozalii Wencel za zaplanowanie programu wyjazdu opiekę podczas wycieczki.

Materiał: Rozalia Wencel i Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)