Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 października 2019

Nauczyciele zagrali w siatkówkę. XXI odsłona turnieju im. Ł. Dombka

fot. MM

fot. MM

19 października w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowano XXI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn.

Po oficjalnym otwarciu turnieju, rozpoczęły się sportowe zmagania. Na parkiecie rozgrywane były dwa mecze jednocześnie, a drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się takie drużyny jak ZS-P nr 3 w Nakle, Dwójka oraz Samorządowcy, natomiast w grupie B zagrali reprezentanci Szubina, Żeglugi oraz Czwórki. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów.

Po rozegraniu spotkań grupowych drużyny, które zajęły ostatnie miejsca, zagrały o piątą lokatę w turnieju. O trzecie miejsce powalczyły ekipy, które uplasowały się na drugiej pozycji, natomiast finalistami okazali się zwycięzcy grup. Tym samym w meczu o piąte miejsce rozegranym pomiędzy Dwójką a Czwórką, triumfowali ci pierwsi, pewnie zwyciężając 2:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy reprezentacjami Samorządowców i Żeglugi. Gospodarze turnieju musieli tym samym zadowolić się miejscem tuż za podium.

Najciekawszym spotkaniem rozegranym tego dnia był mecz finałowy. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które w spotkaniach grupowych nie straciły nawet jednego seta. Mowa tu oczywiście o ekipach z ZS-P nr 3 w Nakle oraz Szubina. Początek pierwszego seta był dość zaskakujący, bowiem szubinianie uzyskali sporą przewagę punktową. Ich przeciwnikom co prawda udało się w późniejszym czasie odrobić stratę, jednakże ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 28:26 na korzyść Szubina. Drugi set był czystym przebudzeniem drużyny z Nakła, która wygrała go dość pewnie 19:25. Wiadome już było, że o wszystkim zadecyduje tie-break. U wszystkich zawodników widoczne już było zmęczenie i istotną rolę oprócz umiejętności sportowych odgrywała tu także wola zwycięstwa. Nakielanie po walce do samego końca musieli uznać wyższość drużyny z Szubina, która została triumfatorem XXI odsłony turnieju.

Najlepszym zawodnikiem został Filip Wypych (Szubin), a najlepszą zawodniczką Weronika Świderska (ZS-P nr 3 w Nakle).
Końcowa klasyfikacja turnieju prezentuje się następująco:
1. Szubin
2. ZS-P nr 3 w Nakle
3. Samorządowcy
4. Żegluga
5. Dwójka
6. Czwórka

Po zakończeniu rozgrywek, drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary. Nagrody zawodnikom wręczali przewodniczący rady miejskiej Paweł Wiśniewski, radny Jan Grabarski, dyrektor ZSŻŚ w Nakle Kazimierz Toczko oraz prezes spółki Nakielski Sport Anna Mrozek. Organizatorami turnieju byli: Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Nowoczesne zabiegi laserowe
Budowa hal
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Bon upominkowy
Siłownia
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)