Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 października 2019

Nauczyciele zagrali w siatkówkę. XXI odsłona turnieju im. Ł. Dombka

19 października w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowano XXI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn.

Po oficjalnym otwarciu turnieju, rozpoczęły się sportowe zmagania. Na parkiecie rozgrywane były dwa mecze jednocześnie, a drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się takie drużyny jak ZS-P nr 3 w Nakle, Dwójka oraz Samorządowcy, natomiast w grupie B zagrali reprezentanci Szubina, Żeglugi oraz Czwórki. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów.

Po rozegraniu spotkań grupowych drużyny, które zajęły ostatnie miejsca, zagrały o piątą lokatę w turnieju. O trzecie miejsce powalczyły ekipy, które uplasowały się na drugiej pozycji, natomiast finalistami okazali się zwycięzcy grup. Tym samym w meczu o piąte miejsce rozegranym pomiędzy Dwójką a Czwórką, triumfowali ci pierwsi, pewnie zwyciężając 2:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy reprezentacjami Samorządowców i Żeglugi. Gospodarze turnieju musieli tym samym zadowolić się miejscem tuż za podium.

Najciekawszym spotkaniem rozegranym tego dnia był mecz finałowy. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które w spotkaniach grupowych nie straciły nawet jednego seta. Mowa tu oczywiście o ekipach z ZS-P nr 3 w Nakle oraz Szubina. Początek pierwszego seta był dość zaskakujący, bowiem szubinianie uzyskali sporą przewagę punktową. Ich przeciwnikom co prawda udało się w późniejszym czasie odrobić stratę, jednakże ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 28:26 na korzyść Szubina. Drugi set był czystym przebudzeniem drużyny z Nakła, która wygrała go dość pewnie 19:25. Wiadome już było, że o wszystkim zadecyduje tie-break. U wszystkich zawodników widoczne już było zmęczenie i istotną rolę oprócz umiejętności sportowych odgrywała tu także wola zwycięstwa. Nakielanie po walce do samego końca musieli uznać wyższość drużyny z Szubina, która została triumfatorem XXI odsłony turnieju.

Najlepszym zawodnikiem został Filip Wypych (Szubin), a najlepszą zawodniczką Weronika Świderska (ZS-P nr 3 w Nakle).