Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
13 listopada 2017

Nauczyciele z kilku państw spotkali się w „Czwórce”. Omówiono prowadzone działania

fot. Izabela Kraińska

fot. Izabela Kraińska

W dniach 7-9 listopada 2017 r. odbyło się już po raz drugi międzynarodowe spotkanie #nauczycieli z Hiszpanii, Turcji, Belgii i Polski, biorących udział w projekcie „Being voices, not echoes. Peer mediation through the XXI century school” w ramach programu Erasmus plus.

Goście zostali oficjalnie powitani przez dyrektora Zespołu Obsługi i Rekreacji w Nakle nad Notecią, panią Annę Biniakowską oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, pana Tomasza Rompalskiego. Podczas wizyty nauczyciele ustalali daty krótkoterminowych spotkań uczniów w Belgii oraz Turcji. Dokonano ewaluacji dotychczasowych działań oraz przedstawiono podział zadań i plan działań na najbliższy rok.

W trakcie spotkania odbyło się szkolenie online przeprowadzone przez znanego w Hiszpanii psychologa i pedagoga Alfredo Hernando Calva, dotyczące innowacyjnych zagadnień z zakresu metodyki nauczania w „szkole XXI wieku”.

Podczas pobytu w Polsce nie zabrakło również czasu na zwiedzanie okolicy. Nauczyciele mieli okazję poznać szkołę i zobaczyć Nakło. Zwiedzili także Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, jak również Katedrę św. Marcina i Mikołaja oraz Wyspę Młyńską.

Materiał: Izabela Kraińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)