Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 listopada 2017

Nauczyciele z kilku państw spotkali się w „Czwórce”. Omówiono prowadzone działania

fot. Izabela Kraińska

fot. Izabela Kraińska

W dniach 7-9 listopada 2017 r. odbyło się już po raz drugi międzynarodowe spotkanie #nauczycieli z Hiszpanii, Turcji, Belgii i Polski, biorących udział w projekcie „Being voices, not echoes. Peer mediation through the XXI century school” w ramach programu Erasmus plus.

Goście zostali oficjalnie powitani przez dyrektora Zespołu Obsługi i Rekreacji w Nakle nad Notecią, panią Annę Biniakowską oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, pana Tomasza Rompalskiego. Podczas wizyty nauczyciele ustalali daty krótkoterminowych spotkań uczniów w Belgii oraz Turcji. Dokonano ewaluacji dotychczasowych działań oraz przedstawiono podział zadań i plan działań na najbliższy rok.

W trakcie spotkania odbyło się szkolenie online przeprowadzone przez znanego w Hiszpanii psychologa i pedagoga Alfredo Hernando Calva, dotyczące innowacyjnych zagadnień z zakresu metodyki nauczania w „szkole XXI wieku”.

Podczas pobytu w Polsce nie zabrakło również czasu na zwiedzanie okolicy. Nauczyciele mieli okazję poznać szkołę i zobaczyć Nakło. Zwiedzili także Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, jak również Katedrę św. Marcina i Mikołaja oraz Wyspę Młyńską.

Materiał: Izabela Kraińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)