Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2017

Nauczyciele z kilku państw spotkali się w „Czwórce”. Omówiono prowadzone działania

fot. Izabela Kraińska

fot. Izabela Kraińska

W dniach 7-9 listopada 2017 r. odbyło się już po raz drugi międzynarodowe spotkanie #nauczycieli z Hiszpanii, Turcji, Belgii i Polski, biorących udział w projekcie „Being voices, not echoes. Peer mediation through the XXI century school” w ramach programu Erasmus plus.

Goście zostali oficjalnie powitani przez dyrektora Zespołu Obsługi i Rekreacji w Nakle nad Notecią, panią Annę Biniakowską oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, pana Tomasza Rompalskiego. Podczas wizyty nauczyciele ustalali daty krótkoterminowych spotkań uczniów w Belgii oraz Turcji. Dokonano ewaluacji dotychczasowych działań oraz przedstawiono podział zadań i plan działań na najbliższy rok.

W trakcie spotkania odbyło się szkolenie online przeprowadzone przez znanego w Hiszpanii psychologa i pedagoga Alfredo Hernando Calva, dotyczące innowacyjnych zagadnień z zakresu metodyki nauczania w „szkole XXI wieku”.

Podczas pobytu w Polsce nie zabrakło również czasu na zwiedzanie okolicy. Nauczyciele mieli okazję poznać szkołę i zobaczyć Nakło. Zwiedzili także Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, jak również Katedrę św. Marcina i Mikołaja oraz Wyspę Młyńską.

Materiał: Izabela Kraińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)