Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2014
Kolejna rozprawa o brutalne morderstwo w Nakle

Narzędzia zbrodni poszły w ruch!

fot. MB

fot. MB

Podczas kolejnej rozprawy oprawców Kamila G., biegłe z dziedziny medycyny sądowej określały rany na ciele zamordowanego. Na ławie sędziów pojawiły się noże kuchenne, trzonek i tłuczek do mięsa, którym torturowano 16-latka.

Na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zasiedli Jakub D. i Dawid R., oskarżeni o zbrodnię, która w ubiegłym roku wstrząsnęła mieszkańcami Nakła. Do bestialskiego mordu doszło w mieszkaniu, w kamienicy przy ul. Jackowskiego w Nakle (należącym do matki Jakuba D., która w tym czasie przebywała u męża w Wielkiej Brytanii). Kobieta rankiem 13 listopada wróciła do domu, w którym panował bałagan. Chcąc sprzątnąć rzeczy znajdujące się na podłodze, otworzyła kanapę, w której znalazła ciało 16-letniego Kamila G. Oprawcy bili i kopali Kamila, ranili nożem, przypalali papierosami, uderzali tłuczkiem do mięsa i zamykali co jakiś czas w kanapie. Doszło także do gwałtu na 16-latku - najpierw płciowego, którego dokonać miał Dawid R., następnie trzonkiem od tłuczka – którego dokonać miał Jakub D. Potem oprawcy udusili nastolatka.

Mężczyznom postawiono zarzut zabicia człowieka ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałtem (art. 148, par. 2, pkt. 1,2 Kodeksu karnego). Według Kodeksu karnego, może im grozić kara nie krótsza niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie. Prokuratura żąda dożywocia. Proces w sprawie brutalnego mordu trwa od 30 września. Wówczas zeznawali oskarżeni, następnie członkowie ich rodzin, znajomi, także Jakub R., który na początku sprawy podejrzany był o współudział w tej makabrycznej zbrodni, oraz jego dziewczyna. Powołani zostali także biegli z dziedziny biologii, biotechnologii, psychiatrzy oraz psycholog. Jak podkreślił biegły psychiatra, u Jakuba D. nie stwierdzono choroby psychicznej. Posiada on osobowość nieprawidłową, która jednak nie ma wpływu na poczytalność. A cechy tej osobowości znajdują się pod pełną kontrolą badanego.

Dawid R. także ma nieprawidłową osobowość, dodatkowo od 14. roku życia jest uzależniony od alkoholu i środków odurzających. Występują u niego cechy zespołu zależności alkoholowej. Psycholog Ewa Napierała stwierdziła jednoznacznie, że Jakub D. sprawność intelektualną ma na poziomie przeciętym. Natomiast u Dawida R. znajduje się ona w dolnych granicach normy.

Czwartkowa rozprawa wywołała poruszenie wśród uczestników procesu. Na ławie sędziowskiej pojawiły się ponumerowane torby, a w nich narzędzia zbrodni, którymi torturowany był Kamil G. Tego dnia na świadków powołane zostały biegłe z Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. To ich zadaniem były oględziny zwłok oraz ocena wszystkich ran, które znalazły się na ciele ofiary. Na Kamilu G. znaleziono wielomiejscowe zasinienia naskórka, rany tłuczone głowy, rany błony śluzowej jamy ustnej, ranę kłutą w okolicy biodrowej, rany cięte na kończynach górnych, szyi, tułowiu i kończynach dolnych, rany błony śluzowej, wylewy krwawe oraz wielomiejscowe podpłynięcia krwawe w tkankach miękkich odbytu i błony śluzowej odbytu.

- Przyczyną zgonu było uduszenie. Ofiara miała dwumiejscowe złamanie kości gnykowej, obecność wybroczyn podspojówkowych i cechy ostrego rozdęcia płuc – zeznawały biegłe. - Do uduszenia doszło na skutek mechanicznego ucisku szyi. Nie można jednak określić, jakiego rodzaju było to narzędzie. Chociaż na podstawie bruzd, które widoczne były na szyi ofiary można przyjąć, iż narzędziem tym był pasek od spodni – dodały.

Jak podkreśliły biegłe, przyczyną śmierci było uduszenie, nie złamanie kości gnykowej. - Nawet, jeśli dojdzie do złamania kości gnykowej, a ucisk na szyję zostałby zwolniony i wdrożone odpowiednie leczenie, istniałaby możliwość odratowania ofiary, jednak ta pomoc musiałaby być natychmiastowa – stwierdziły biegłe. W czasie zeznań biegłe poproszone zostały o określenie, jakimi narzędziami zostały zadane rany na ciele Kamila G. W tym miejscu na ławie sędziowskiej wyłożone zostały dwa noże kuchenne, trzonek drewniany od tłuczka kuchennego do mięsa oraz metalowa część tłuczka. Jedna z ran na ciele ofiary musiała być zadana, jak twierdzą biegłe, z siłą co najmniej średnią, była to rana kłuta w okolicy biodra, która przyczyniła się do uszkodzenia kości talerza biodrowego. 

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (31) Zgłoś naruszenie zasad

  • -13 (23)

  kicia, w dniu 09-12-2014 13:45:34 napisał:

  Znowu afera, znowu plotki, zobaczymy jaki dostaną wyrok wtedy będzie można zacząć jakaś debatę na ten temat. Jak wszyscy wiemy media jak i gazety dużo dodają od siebie. Ja tam czekam na wyrok wtedy mogę się wypowiedzieć. Brukowce robią z igły widły, a rozprawy są otwarte wiec juz na jednej byłam tzn na pierwszej i po prostu jak później przeczytałam co wypisują w gazetach to powiem krótko stek bzdur...a do wyroku bliżej niż dalej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -48 (54)

  Sterydziarki Mireksowieta, w dniu 09-12-2014 13:57:57 napisał:

  Wypuście dudka !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 43 (49)

  nakielanka, w dniu 09-12-2014 14:00:41 napisał:

  Straszne. Mam nadzieję, że dostaną dożywocie i nigdy nie wyjdą z więzienia..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 21 (21)

  z ukosa , w dniu 09-12-2014 14:02:39 napisał:

  ,,Człowiek człowiekowi zgotował ... "" hm polak polakowi ,sąsiad sąsiadowi, kolega koledze,bliźni bliźniemu.....itd . bez stresowe wychowywanie dzieci,brak poszanowania rodzica,nauczyciela brak wzorców przykład również z ,,góry'' ludzie gdzie zmierzamy.........

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 36 (36)

  Funkcjonariusz, w dniu 09-12-2014 14:03:41 napisał:

  Dla tych bydlaków tylko jeden wyrok był by sprawiedliwy- Kara Śmierci, Ale na pewno dostaną dożywocie . Powinni też co wieczór dostawać w odbyt ale czonkiem żeby pamiętali gdzie przebywają!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 18 (18)

  nakielanin, w dniu 09-12-2014 14:08:20 napisał:

  W tym porypanym państwie dane przestępców są ukrywane. Po wyroku powinni podać dane i twarz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (22)

  xcvb, w dniu 09-12-2014 14:44:34 napisał:

  Strasznie debilny tytuł artykułu...

  odpowiedz

  • 15 (15)

  ala, w dniu 09-12-2014 14:54:20 napisał:

  dozywocie smieciom

  odpowiedz

  • -14 (20)

  123, w dniu 09-12-2014 15:53:56 napisał:

  Aż wymiotowac się chce jak czyta się artykuł...po co te wszystkie szczegóły????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 8 (10)

  obserwator , w dniu 09-12-2014 19:26:49 napisał:

  Do Kici- byłaś na pierwszej rozprawie i twierdzisz, że media robią z igły widły? Chyba rozumu nie masz albo poczucia jakiejkolwiek moralności?! To zwyrodnialcy, których zwierzętami nazwać nie można. Zwierzęta mordują, kiedy chcą przeżyć, a oni?! Zamordowali bo?! No właśnie sami nie wiedzą...

  odpowiedz

  • 9 (9)

  niki, w dniu 09-12-2014 20:21:06 napisał:

  Takie bydło nie zasługuje na życie, inny wyrok niż kara śmierci i to potwarz dla uczciwego człowieka.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  szakal, w dniu 09-12-2014 21:54:21 napisał:

  ZK Potulice czekają! takie tłuczki to teraz oni będą mieli w kakaowym oczku. cweliczniki.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  xdd, w dniu 09-12-2014 21:58:29 napisał:

  Powinni tak samo cierpiec jak Kamil. Xdd

  odpowiedz

  • 5 (5)

  igor, w dniu 09-12-2014 22:22:16 napisał:

  smierc

  odpowiedz

  • 2 (2)

  olo, w dniu 10-12-2014 02:11:06 napisał:

  Twarze zakrywaja smierdziela jak wyjda z pierdla to za twarzowe dostana kase...Powinni ich wykajstrowac dla bespieczenstwa

  odpowiedz

  • 4 (4)

  rafal, w dniu 10-12-2014 09:20:43 napisał:

  jestem za dozywociem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  DOŻYWOCIE_, w dniu 10-12-2014 09:21:14 napisał:

  Misia

  odpowiedz

  • 0 (0)

  antek, w dniu 10-12-2014 18:04:46 napisał:

  dozywocie smieciom

  odpowiedz

  • 0 (0)

  gabaryta , w dniu 10-12-2014 19:33:19 napisał:

  Co wy ludzie za cyrki wyprawiacie polska ma wyje...... na obywateli dbaja o wlasne siedziska w polsce nigdy nie będzie sprawiedliwości ogarnijcie sie gamonie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Zabiegi odmładzające
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przewóz krajowy
Pieczątki Colop
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)